Reklama

Świąteczne paczki trafiły już do rodzin z naszego powiatu

Opublikowano:
Autor:

Świąteczne paczki trafiły już do rodzin z naszego powiatu  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W czwartek (5 grudnia) świąteczne paczki trafiły do potrzebujących rodzin z naszego powiatu. Radość obdarowanych była ogromna. Najbardziej z prezentów uradowane były dzieci.

- Mamo, patrz, jaką mam lalkę! A tam jest samochód! On świeci! – między innymi takie okrzyki można było usłyszeć z ust dzieci, do których trafiły świąteczne paczki, przygotowane przez pracowników starostwa powiatowego oraz jednostek podległych, a także radnych Rady Powiatu Kolbuszowskiego.
 
Rodziny, do których skierowana została świąteczna pomoc zostały wytypowane przez pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.  Wybrano rodziny, których sytuacja materialna i życiowa jest szczególnie trudna. Potrzebowali oni głównie ciepłych ubrań, butów zimowych, artykułów spożywczych, szkolnych oraz chemicznych. Jedna z rodzin potrzebowała pralki. W paczkach sporo miejsca zajmowały także zabawki, z których szczególnie uradowane były dzieci.
 
 W tym roku świąteczna pomoc trafiła do rodziny z czworgiem dzieci w wieku 10, 8, 6 i 4 lat. Jest to rodzina zmagająca się z ubóstwem oraz niepełnosprawnością. Jej sytuacja materialna jest bardzo trudna. W ostatnim czasie rodzinie zepsuła się pralka, więc na liście najbardziej potrzebnych rzeczy znalazło się m.in. właśnie to urządzenie. Ponadto zebrane fundusze pozwoliły także na zakup butów zimowych dla dzieci, czapek, artykułów szkolnych, produktów spożywczych i chemicznych. Każde z dzieci dostało też zabawki pod choinkę.
 
Świąteczna pomoc skierowana została również do rodziny z trójką dzieci. Najstarsze z nich ma 14 lat, średnie 10, a najmłodsze 9 lat. Wśród najpilniejszych potrzeb rodzina wymieniła ciepłe kurtki dla dzieci, buty zimowe, artykuły spożywcze, chemiczne oraz zabawki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE