Reklama

Reklama

Strzelnica się buduje. Kiedy otwarcie?

Opublikowano: ndz, 24 sty 2021 15:12
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Strzelnica się buduje. Kiedy otwarcie? - Zdjęcie główne

foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jeszcze ponad dwa miesiące będą trwały prace przy budowie strzelnicy obok kolbuszowskiego liceum. Pierwsi chętni już pytają o możliwość korzystania z obiektu.

Reklama

Profesjonalna strzelnica powstaje w rogu działki należącej do powiatu kolbuszowskiego (za otwartą strefą aktywności) na bazie istniejącego już obiektu.

- Wykonane zostały m.in. fundamenty i ściany nośne budynku. Teraz wykonany zostanie strop nad częścią socjalną i zapleczem

- wylicza Grzegorz Jaje, kierownik Wydziału Architektury i Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej.

Co w planie?

Za 1 mln 750 tys. zł, przy ponad 1 mln zł unijnego dofinansowania, powstaje strzelnica z ośmioma torami na 25 metrów oraz trzema na 50 metrów. Ponadto wykonany zostanie nowy dach na obiekcie. Prowadzone będą również prace związane z budową przyłącza wodociągowego, kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej. W zakresie prac planuje się też wykonanie ogrodzenia.

Strzelnica zostanie wyposażona w transportery tarcz, przesłony antyrykoszetowe oraz żaluzje. Zakończenie prac zaplanowano na koniec marca tego roku.

Również dla uczniów 

Obiekt przeznaczony będzie do strzelania sportowego i cywilnego. Pierwsi chętni już pytają o, to kiedy będzie można ze strzelnicy skorzystać.

- Mamy w tej sprawie telefony m.in. z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Mielcu

- mówi Dariusz Fus, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej.

Jak dodaje nasz rozmówca, obiekt z pewnością będzie też miejscem, w którym trenować będą mogli kolbuszowscy policjanci. 

- Będziemy jedną z niewielu miejscowości w regionie, gdzie znajdować się będzie całkowicie kryta strzelnica. Na pewno będzie ona służyć nie tylko naszym uczniom, ale i osobom, które będą chciały postrzelać lub mają pozwolenie na broń

- dodaje dyrektor Fus. 

 Od września 2020 roku w kolbuszowskim LO działa kierunek policyjny.

- Został on utworzony, mając na uwadze to, że nasi wychowankowie będą mieć bardzo dobrą bazę do rozwijania swoich umiejętności strzeleckich

- mówi Dariusz Fus. Obecnie uczy się na nim 14 osób.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -4

  Józek

  Strzelnica za takie pieniądze - bzdura. Służby mundurowe mają swoje strzelnice a młodzież w LO niech się uczy z książek. Jak zaczniemy uczyć strzelać to do niczego z takim nauczaniem młodego pokolenia. Do czego my dojdziemy???

 • 9 miesięcy temu | ocena +2 / -0

  Kolbuszowiak

  Bardzo dobra wiadomosc. Oby mozna bylo postrzelac zwyklym osoba bez zbednej papierologi. Zgadzam sie z "Myslacy absolwent LO" potrzeba odbudowac normalnosc posiadania broni. Cywilne kluby strzeleckie to nie tylko dobra edukacja ale tez mozliwosc do samodoskonalenia.

 • 9 miesięcy temu | ocena +4 / -0

  Myślący absolwent LO

  Krytycy strzelnicy nie myślą perspektywicznie. To inicjatywa, która pozwoli rozwijać się młodzieży, przygotować ją choćby do pracy w służbach mundurowych. Poza tym wolny człowiek strzela i posiada broń. Trzeba odrestaurować kulturę posiadania broni. Na nic chodniki i dobra materialne jeśli nie będziemy mieli armii i wyszkolonego społeczeństwa, która w razie W ochroni te dobra.

  • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -3

   Edi

   Dzieci w LO niech się uczą , a nie strzelają .To przecież dzieci 15-18 lat. nawet prawo iędzynarodowe zabrania posługiwania się bronią poniżej 15 lat a tu w Lo strzelnica, ale to chore.

  • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -0

   sd

   popieram , szczególnie w czasach ,,rurkowców" i jednostrzałowców wyglądających jak dziewczyny

 • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -6

  Edi

  Strzelnica !!!! Po co !!! Bardzo to edukacyjne dla młodzieży. Ale włodarze Kolbuszowej chyba zapominają o dobrym , wychowaniu w duchu szacunku, tolerancji , braterstwa. Inwestycja w strzelanie - szok . Czy jest to inwestycja potrzebna??????