Reklama

Strażacy z Rusinowa mają nowy wóz

Opublikowano:
Autor:

Strażacy z Rusinowa mają nowy wóz - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ochotnicza Straż Pożarna z Rusinowa otrzymała nowy samochód ratowniczo- gaśniczy. Zakup wozu wsparła gmina, MSWiA oraz WFOŚiGW. Kto przekazał najwięcej pieniędzy?

Nowy, lekki samochód ratowniczo-gaśniczy może jednorazowo zabrać do akcji sześciu  strażaków. Samochód jest wyposażony między innymi w wysokowydajny agregat wodno - pianowy, zbiornik wody o pojemności 1000 litrów czy wyciągarkę o uciągu minimalnym 5000 kg. Strażacy z Rusinowa zostali wyposażeni także w aparaty powietrzne z butlą, radiotelefon, radiostację,  oświetlenie pola pracy, piłę łańcuchową do drewna, węże, motopompę szlamową oraz cztery komplety ubrań specjalistycznych.

Koszt całkowity samochodu wraz z wyposażeniem wyniósł 250 tys. 858 zł 50 gr. Jednostka z Rusinowa otrzymała na ten cel dotację z trzech różnych instytucji. Pierwsza pochodzi z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (93 tys. zł), druga - z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie (25 tys. zł). Ostatnią i największą dotację przekazała strażakom gmina Majdan Królewski ze swojego budżetu (132 tys. 858 zł 50 gr).

Jak zapewniają strażacy z Rusinowa, nowy wóz przyczyni się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa, zwiększenia wydajności akcji ratowniczych i usprawnienia działań strażaków OSP Rusinów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE