Reklama

Strażacy z OSP gotowi do działania

Opublikowano:
Autor:

Strażacy z OSP gotowi do działania - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Blisko 650 ochotników strażaków z naszego powiatu może brać udział w działaniach ratowniczych. Ponad połowę z nich stanowią członkowie jednostek należących do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Do KSRG należy w sumie 16 jednostek OSP z powiatu kolbuszowskiego, które dysponują 23 samochodami ratowniczo-gaśniczymi, dziesięcioma specjalnymi, trzema łodziami i jednym pontonem. 

Na chwilę obecną w działaniach ratowniczo-gaśniczych może brać udział 394 strażaków. - Są to ludzie, którzy posiadają co najmniej szkolenie podstawowe dla OSP, mają również odpowiednie przygotowanie psychofizyczne potwierdzone zaświadczeniem lekarskim oraz są w wieku między 18. a 65. rokiem życia - wyjaśniał komendant Jacek Nita, szef kolbuszowskich strażaków. - Mogą oni być dysponowani do działań na terenie całego powiatu. 

Dodatkowo, w naszym powiecie funkcjonuje 40 jednostek OSP, które nie są włączone do KSRG. - W ich zasobach mamy przygotowanych do działań 298 strażaków - dodał komendant.

Jednostki OSP działające w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym

Gmina Kolbuszowa

OSP Kolbuszowa Górna

OSP Kolbuszowa Dolna

OSP Nowa Wieś

OSP Widełka 

 

Gmina Dzikowiec

OSP Dzikowiec

OSP Wilcza Wola

OSP Lipnica

 

Gmina Raniżów

OSP Wola Raniżowska

OSP Raniżów

OSP Staniszewskie

 

Gmina Niwiska

OSP Niwiska

OSP Siedlanka

 

Gmina Majdan Królewski

OSP Huta Komorowska

OSP Majdan Królewski

 

Gmina Cmolas

OSP Ostrowy Tuszowskie

OSP Cmolas

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE