Reklama

Strażacy z Lipnicy wydali pieniądze z dotacji

Opublikowano: ndz, 27 paź 2019 09:23
Autor:

Strażacy z Lipnicy wydali pieniądze z dotacji  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI OSP Lipnica otrzymała ponad 14 tys. zł dotacji. Na co jednostka przeznaczyła pieniądze?

Dofinansowanie w kwocie 14 tys. 670 zł zostało przyznane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Wkład własny, sfinansowany przez gminę Dzikowiec, wyniósł 1630 zł.

Dominik Rusin, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy, wyjaśnia, że dotacja została wykorzystana na doposażenie jednostki celem zwiększenia jej potencjału technicznego.

 - Dzięki dofinansowaniu kupiliśmy motopompę szlamową, czyli przenośną motopompę do wody zanieczyszczonej, a więc do działań przeciwpowodziowych oraz dwa trzyczęściowe stroje: ubranie specjalne ciężkie Syriusz i kurtkę lekką Proton - poinformował. 

Jak dodał, kurtka lekka służy do działań ratowniczych odbywających się na zewnątrz, a kurtka ciężka używana jest przez strażaków w przypadku pożaru wewnątrz budynku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.