reklama
reklama

Strażacy pomogli rannemu jastrzębiowi w Jagodniku. Mundurowi podsumowali weekendowe interwencje

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: OSP Cmolas.

Strażacy pomogli rannemu jastrzębiowi w Jagodniku. Mundurowi podsumowali weekendowe interwencje - Zdjęcie główne

Ranny jastrząb trafił pod opiekę weterynarza. | foto OSP Cmolas.

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCIStrażacy z Cmolasu pomogli złapać rannego jastrzębia w Jagodniku. Na miejscu interweniował lekarz weterynarii. Gdzie jeszcze wyjeżdżali do akcji mundurowi w ubiegły weekend?
reklama

Po raz kolejny przyglądamy się temu, gdzie interweniowali strażacy na przestrzeni minionego weekendu. Kolbuszowska straż pożarna od piątku do niedzieli (16-18 czerwca) wyjeżdżała trzykrotnie do akcji. Czego dotyczyły zgłoszenia?

Ranny jastrząb wymagał pomocy

Nietypowa interwencja miała miejsce w miniony piątek przed godz. 17. Strażacy zostali wezwani do złapania rannego Jastrzębia w Jagodniku (gm. Cmolas). Jak informuje mł. bryg. Paweł Tomczyk, przedstawiciel kolbuszowskich strażaków, ptak został schwytany i przekazany lekarzowi weterynarii. Następnie jastrząb został zabrany do lecznicy.

reklama

Marek Olszowy, powiatowy lekarz weterynarii, poinformował w rozmowie z nami, że naszym obowiązkiem jest pomóc rannemu zwierzęciu. Gdy widzimy, że jakiekolwiek stworzenie wymaga pomocy, powinniśmy zgłosić ten fakt do miejscowego urzędu gminy, która ma podpisaną umowę z lekarzem weterynarii, na policję albo na numer alarmowy 112, jeśli występuje zagrożenie dla życia zwierzęcia.

Płoną kolejne ule z pszczołami

Nad ranem tego samego dnia straż pożarna zabezpieczała wypalanie uli z pszczołami na terenie jednej z pasiek w Trzęsówce. Ma to związek z chorobą, jaką jest zgnilec amerykański. Jej obecność stwierdzono już w kilku pasiekach w powiecie. Na tym nie koniec.

Zgnilec amerykański to bardzo groźna choroba pszczół. Nie zagraża ludziom bezpośrednio, natomiast może powodować trudności z zapylaniem roślin na terenach rolniczych. Zima wiosna, spadek odporności, brak pokarmu dla pszczół - m.in. to powoduje, że tych ognisk chorobowych przybywa. Pisaliśmy o tym w artykule: Płoną ule z pszczołami. W powiecie kolbuszowskim trwa walka ze zgnilcem amerykańskim

reklama

Tlenek węgla znów dał o sobie znać?

Z kolei w niedzielę, 18 czerwca, kolbuszowscy strażacy zostali wezwani do podejrzenia obecności tlenku węgla w budynku w Kolbuszowej przy ul. Rządzkiego. Załączył się tam czujnik. Specjalistyczny miernik nie wykazał obecności czadu. Mundurowi stwierdzili na miejscu, że prawdopodobnie urządzenie było uszkodzone. Nikt w tym zdarzeniu nie wymagał pomocy medycznej.

Weekend na Podkarpaciu oczami strażaków

Podkarpacka straż pożarna odnotowała w weekend (16-18 czerwca) 113 wyjazdów do zdarzeń. Jak informuje bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, było to 13 pożarów, 93 miejscowych zagrożeń (działania niezwiązane z ogniem) oraz 7 alarmów fałszywych. Rannych zostało 10 osób, nie było ofiar śmiertelnych.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama