Reklama

Strażacy podsumowują 2020 rok. Gdzie najczęściej się paliło?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Strażacy podsumowują 2020 rok. Gdzie najczęściej się paliło? - Zdjęcie główne

Strażacy gasili m.in. ogień, który pojawił się na elewacji kolbuszowskiej galerii. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W 2020 roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej odnotowała ogółem 762 zdarzenia. 189 z nich to wyjazdy do pożarów.

Najczęstszymi przyczynami pożarów było podpalenie - 66 razy, 60 przyczyn pozostało nieustalonych. W związku z nieprawidłową eksploatacją urządzeń ogrzewczych na paliwo stałe strażacy interweniowali 27 razy.


Siedem wyjazdów dotyczyło posługiwania się ogniem otwartym. Jedno zgłoszenie dotyczyło zaś nieostrożności przy posługiwaniu się substancjami łatwopalnymi i pirotechnicznymi. Dziewięć przypadków zakwalifikowano jako inne przyczyny. 

Siedem razy interweniowali strażacy w związku z awariami środków transportu. Natomiast kilkakrotnie wyjeżdżali do awarii urządzeń ogrzewczych oraz raz do skutków wyładowań atmosferycznych. Nie zabrakło także interwencji w związku z niesprawnymi urządzeniami instalacji elektrycznej, w szczególności przewodów, osprzętu itp. 

Liczba pożarów na terenie powiatu kolbuszowskiego w 2020 roku.

  • Cmolas - 16
  • Dzikowiec - 19
  • Kolbuszowa - 68
  • Majdan Królewski - 53
  • Raniżów - 13
  • Niwiska - 20

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy