Reklama

Strażacy ciągle walczą ze skutkami intensywnych opadów śniegu. Dziesiątki interwencji w całym powiecie. Jak aktualnie wygląda sytuacja?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Setki interwencji strażaków w całym Podkarpaciu i dziesiątki w powiecie kolbuszowskim. Przewrócone drzewa, konary blokujące drogi oraz samochody w rowach. To bilans intensywnych opadów śniegu, który pada od kilku dni. Gdzie do tej pory interweniowali strażacy?

Zima nie daje o sobie zapomnieć. Codziennie kolbuszowscy strażacy po kilka lub kilkanaście razy wyjeżdżają do powalonych na drogi drzew i konarów. Prędko się to nie zmieni. Od czasu do czasu śnieg ponownie zaczyna sypać. Najgorzej było we wtorek (13 grudnia) w nocy i nad ranem.

Informacje na temat zdarzeń, do których wyjeżdżali mundurowi, przekazał w rozmowie z nami mł. bryg. Paweł Tomczyk, przedstawiciel kolbuszowskich strażaków. Od niedzieli (11 grudnia) do wtorku do godz. 12 kolbuszowska straż odnotowała 18 interwencji.

Interwencje we wtorek (13 grudnia) - do godz. 12:00

  • Kopcie (godz. 3:38). Przewrócone drzewo na drogę gminną z Lipnicy w kierunku Kopci.
  • Kolbuszowa Górna ul. Sędziszowska. Powalone drzewo blokuje drogę wojewódzką nr 987.
  • Kolbuszowa ul. Św. Brata Alberta. Przewrócone drzewo na drogę w stronę Świerczowa.
  • Poręby Kupieńskie (godz. 6:00). Trzy powalone drzewa całkowicie zablokowały drogę powiatową.
  • Cmolas (godz. 6:59). Powalone drzewo blokuje całą drogę w kierunku Trzęsówki.
  • Wilcza Wola - w sumie trzy zgłoszenia (o godz. 7:30, 8:30 i 8:55). Wszystkie dotyczyły przewróconych drzew na drogi gminne.
  • Staniszewskie. Drzewo spadło na drogę gminną.
 

W Porębach Kupieńskich interweniowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kupnie. Oto ich relacja:

- Zostaliśmy zadysponowani do drzew, które pod naporem mokrego śniegu przewróciły się na drogę powiatową w Porębach Kupieńskich, całkowicie blokując przejazd. Wyjechaliśmy alarmowo do zdarzenia w sile pięciu ratowników. Na miejscu potwierdzono treść zgłoszenia. Usunęliśmy w sumie 4 drzewa, które były przewrócone w bliskiej odległości od siebie. Wyciągnęliśmy także przy pomocy wyciągarki samochód z rowu. Był to pojazd osoby zgłaszającej

- napisali na swoim Facebooku druhowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy