Reklama

Stowarzyszenie oddało szkołę podstawową. Co dalej?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Stowarzyszenie oddało szkołę podstawową. Co dalej? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od 1 stycznia 2022 roku szkoła w Brzostowej Górze wróci pod skrzydła gminy. Co się zmieni oraz czy urząd planuje zlikwidować podstawówkę i zaadoptować budynek pod Dom Seniora? Sprawdzamy.

Na ostatniej sesji Rady Gminy Majdan Królewski (26 października) radni ponownie zajęli się tematem szkoły w Brzostowej Górze. Uchwała w sprawie przejęcia ponownego prowadzenia Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzostowej Górze przez gminę Majdan Królewski została przegłosowana. Wszyscy samorządowcy byli "za".

Jerzy Wilk, wójt gminy Majdan Królewski, w rozmowie z nami wyjaśnia, co czeka uczniów od nowego roku.

- Od 1 stycznia 2022 roku Szkoła Podstawowa w Brzostowej Górze będzie prowadzona przez gminę Majdan Królewski. Gmina przejmie od Stowarzyszenia "Lokomotywa" z powrotem majątek szkoły oraz pracowników

- tłumaczy włodarz gminy.

Jak mówi dalej:

- Wraz z początkiem roku nauczyciele będą wynagradzani na podstawie Karty Nauczyciela, tak jak we wszystkich szkołach prowadzonych przez naszą gminę. Cały czas Szkoła Podstawowa w Brzostowej Górze pozostaje placówką publiczną i dla uczniów praktycznie nic się nie zmieni.

Wójt przyznaje, że plany związane z zaadoptowaniem budynku pod Dom Seniora są w dalszym ciągu aktualne. Wszystko ma się okazać w nowym roku.

- Jeśli chodzi o budynek, to chcielibyśmy zaadoptować i przekształcić go na Dom Seniora, ale to dopiero po przeprowadzeniu całej procedury likwidacyjnej szkoły, która, niestety, ale jest bardzo skomplikowana

- dodaje Wilk.

Przypomnijmy, że Stowarzyszenie "Lokomotywa" zdecydowało się na ponowne przekazanie szkoły w Brzostowej Górze w ręce gminy z powodu małej ilości dzieci oraz kończących się pieniędzy na ciągłe utrzymywanie budynku i opłacanie rachunków.

Małgorzata Franuszkiewicz, dyrektor szkoły, wielokrotnie wspominała, że przy aktualnej sytuacji demograficznej nie ma perspektyw na to, aby w placówce było więcej dzieci.

Do tematu będziemy wracać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy