Reklama

Statuetka dla dzielnej 18-latki

Opublikowano:
Autor:

Statuetka dla dzielnej 18-latki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Uczennica jednej z kolbuszowskich szkół nie wahała się ani chwili i ruszyła na pomoc okradzionej kobiecie. Za swoją postawę została nagrodzona przez Stanisława Babulę, Komendanta Powiatowego Policji.

O dzielnej uczennicy pisaliśmy w ubiegłym numerze naszego tygodnika. Jak poinformował nas Mariusz Żelazo z KPP w Kolbuszowej, w czwartek, 20 października, około godz. 13 na ulicy Jana Pawła II nieznany sprawca zabrał z koszyka rowerowego torebkę z portfelem. Mężczyzna uciekał w kierunku bloków przy ulicy Partyzantów. Na jego drodze stanęła 18-letnia uczennica jednej z kolbuszowskich szkół. Dziewczyna próbowała go zatrzymać, jednak ten ją odepchnął i uciekł. Mimo to 18-latka nie odpuściła i pobiegła za nim. Gdy mężczyzna wbiegł do jednego z bloków, uczennica przekazała policjantom jego szczegółowy rysopis. Ci bez trudu zatrzymali sprawcę. - 22-letni mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty i przyznał się do popełnienia przestępstwa. Prokurator Rejonowy w Kolbuszowej zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju – wyjaśnia Mariusz Żelazo z kolbuszowskiej jednostki i dodaje: - Podejrzanemu o kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Stanisław Babula, komendant kolbuszowskiej KPP, postanowił wyróżnić postawę dziewczyny. W piątek (28 października) w obecności kadry kierowniczej i dyrektora szkoły wręczył 18-latce pamiątkową statuetkę i podziękował jej za godną naśladowania postawę, która zasługuje na najwyższe wyrazy uznania.

Więcej w 44 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE