Reklama

Starostwo w Kolbuszowej do modernizacji. W planie też remont w urzędzie pracy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Joanna Serafin

Starostwo w Kolbuszowej do modernizacji. W planie też remont w urzędzie pracy - Zdjęcie główne

W planie jest przebudowa strychu starostwa w Kolbuszowej i wykonanie tam biur oraz sali narad. | foto Joanna Serafin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ponad 5 mln zł powiat kolbuszowski planował wydać na trzy zadania. Jednym z nich jest modernizacja wejść do starostwa i stworzenie w budynku sali narad. Okazało się jednak, że wykonawcy chcą dwa razy więcej. Przetarg unieważniono. Co dalej?

Modernizacja starostwa w Kolbuszowej, budowa siedziby Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej i remont pomieszczeń w urzędzie pracy - to zakres prac, które znalazły się w ogłoszonym przez powiat przetargu.

Całość miała zostać wykonana w ciągu najbliższych 20 miesięcy. Termin wykonania inwestycji jednak się przesunie. 

Do przetargu ogłoszonego przez powiat zgłosiły się dwie firmy. Każda z nich zaproponowała ponad 10 mln zł za wykonanie prac. To ponad dwa razy więcej niż planował wydać samorząd, który zamierzał przeznaczyć na ten cel 5 mln 263 tys. zł. Zdecydowano, że dodatkowych milionów powiat nie dołoży. 

- Przetarg zostanie ogłoszony ponownie

- powiedział nam Stanisław Stec, sekretarz powiatu.

Usłyszeliśmy też, że nowe zamówienie zostanie "odchudzone". O jakie zadania? Ustalenia jeszcze trwają. 

Za ponad 5,2 mln zł powiat zamierzał m.in. przebudować i rozbudować wejście główne do starostwa oraz wykonać zadaszenia nad pozostałymi wejściami do obiektu. W planie był także montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy ok. 50 Kw na dachu, wymiana niektórych okien oraz przebudowa strychu starostwa i wykonanie tam biur oraz sali narad. 

W ramach tej kwoty zamierzano także wybudować w Weryni siedzibę Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej. Ostatnie z zadań dotyczyło remontu pomieszczeń w urzędzie pracy. Miał on polegać m.in. na zerwaniu starych wykładzin, frezowaniu posadzek z położeniem wylewki samopoziomującej i płytek. Ponadto zaplanowano szpachlowanie i malowanie ścian, wymianę instalacji elektrycznej, drzwi oraz budowę instalacji fotowoltaicznej na budynku urzędu. 

Zgłoszone oferty m.in. na modernizację starostwa w Kolbuszowej:

  • firma budowlana Rembisz Ryszard Rembisz z Zielonki - 10 126 650,87 zł
  • firma budowlana Solid-Bud Bartłomiej Petejko z Cmolasu - 10 075 000 zł

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy