Reklama

Stanisław Zagroba obchodził 100. urodziny

Opublikowano: sob, 21 mar 2020 07:49
Autor:

Stanisław Zagroba obchodził 100. urodziny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Stanisław Zagroba z Cmolasu w niedzielę, 15 marca, obchodził swoje setne urodziny.

Pan Stanisław urodził się 15 marca 1920 roku w Trzęsówce. W 1946 roku ożenił się z Marią i doczekali się oni czterech synów - Władysława, Jana, Józefa i Romana. Państwo Zagrobowie mają także 18 wnuków i 35 prawnuków. Żona pana Stanisława zmarła w czerwcu 2000 roku. W 1996 roku obchodzili oni 50-lecie małżeństwa.

Stanisław Zagroba w młodości był traktorzystą w obozie pracy z Biesiadce. Został wcielony do 10. Sudeckiej Dywizji Piechoty i uczestniczył m.in. w wyzwoleniu Berlina i Pragi. Po II wojnie światowej służył również w rozminowaniu. Później, wraz z żoną, zamieszkali w Cmolasie.

 Pan Zagroba w 2019 roku decyzją Ministra Obrony Narodowej awansował ze stopnia podporucznika na wyższy stopień oficerski, na porucznika w stanie spoczynku.

 O jubilacie nie zapomniało kierownictwo urzędu gminy, odwiedzając pana Zagrobę w jego domu rodzinnym, w piątek, 13 marca. Kwiaty i życzenia przekazał wójt wraz z zastępcą oraz sekretarz gminy. Z tej okazji kwiaty i życzenia przekazał także starosta kolbuszowski. - Po tej wzruszającej części wszyscy spędzili bardzo miły czas z Jubilatem, rozmawiając i słuchając wspomnień z czasów II wojny światowej. Były również rozmowy o teraźniejszości i pięknym dorobku życiowym i rodzinnym Jubilata. Atmosfera spotkania przerodziła się szybko w domową, rodzinną, refleksyjną i miłą. 200 lat życia, panie Stanisławie - życzył cmolaski urząd gminy.

- Dziadek czuje się bardzo dobrze. Ma przede wszystkim dobrą pamięć i w dalszym ciągu zachowuje wigor i poczucie humoru - mówi Andrzej Zagroba, wnuk pana Stanisława.

Na wyższy stopień oficerski porucznika, zgodnie z ustawą, mianowane są osoby czynnej służby wojskowej oraz, tak jak w przypadku pana Zagroby, osoby, które z racji ukończonego wieku lub stanu zdrowia nie podlegają obowiązkowi służby wojskowej. W uznaniu ich zasług z tytułu udziału w walkach o niepodległość państwa polskiego oraz w działalności na rzecz suwerennej i demokratycznej Rzeczypospolitej Polskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.