Reklama

Srebrna Sylwia

Opublikowano:
Autor:

Srebrna Sylwia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Powody do zadowolenia ma Sylwia Bąba. Reprezentantka Stali Nowa Dęba zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski w Ustrzykach Dolnych.

Choć może wydawać się, że bieg to po prostu szybsze przebieranie nogami i meczy zawsze tak samo, to odmiana górska zupełnie inaczej wpływa niż organizm niż bieganie "po płaskim". Istnieją dwa rodzaje biegów górskich: alpejskie i anglosaskie. Na Mistrzostwach Polski obowiązywała odmiana anglosaska, która charakteryzuję się tym, że trasa prowadzi raz w górę, a raz w dół. Tor w Ustrzykach Dolnych nie należy do najłatwiejszych, ale  jest przystępny z uwagi na różnorodność wzniesień. Co ciekawe, zawodnikom większą trudność sprawia zbieganie z wyżyny niż wbieganie pod górę. Dodatkowym utrudnieniem na mistrzostwach było zalegające błoto. Na tej wymagającej dużego wysiłku i silnej woli trasie wyśmienicie poradziła sobie mieszkanka Porąb Dymarskich - Sylwia Bąba. Reprezentantka Stali Nowa Dęba na dystansie 5km (przewyższenie +434m) zajęła drugie miejsce i zdobyła tytuł Wicemistrzyni Polski Juniorek. Na świętowanie nie ma jednak czasu. Sylwia ciężko przygotowuję się do zbliżającego się letniego sezonu zasadniczego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE