Reklama

Spotkanie Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie

Opublikowano:
Autor:

Spotkanie Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przedstawiciele starostwa zapraszają seniorów z powiatu kolbuszowskiego na spotkanie z policjantami i ekspertami ruchu drogowego, które odbędzie się w środę (10 lipca), o godz. 9:00, w sali nr 220 Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej. Porozmawiamy na tematy bezpieczeństwa na kolbuszowskich drogach i zagrożeń tam występujących.

Uczestników akcji starostwo zachęca do przyjazdu rowerem, który będzie można zostawić w serwisie rowerowym, gdzie wykonany zostanie bezpłatny, podstawowy przegląd techniczny roweru oraz jego doposażenie w elementy wyposażenia obowiązkowego, związane z bezpieczeństwem. Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY.
 
Celem akcji jest uświadamianie kierowcom, rowerzystom i pieszym 60+, jak zgodnie z zasadami - prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne oraz jak sprawność psychofizyczna (która z wiekiem jest coraz słabsza), ma wpływ na zdolność kierowania samochodem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszy.
 
Spotkanie organizowane jest w ramach „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”, koordynowane przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Partnerem strategicznym akcji jest Policja, zaś partnerem lokalnym Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej. Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie seniornadrodze.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE