Reklama

Spotkanie kolbuszowskich policjantów z dziećmi z Ukrainy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KPP Kolbuszowa

Spotkanie kolbuszowskich policjantów z dziećmi z Ukrainy - Zdjęcie główne

Spotkanie zorganizowano w ramach prowadzonych przez kolbuszowską jednostkę działań „Bezpieczeństwo i ochrona uchodźców”. | foto KPP Kolbuszowa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowscy policjanci i przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej spotkali się z obywatelami Ukrainy uczęszczającymi na lekcje języka polskiego. Podczas spotkania rozmawiano o zagrożeniach na jakie mogą być narażeni uchodźcy.

Przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom na jakie mogą być narażone osoby, uciekające przed wojną jest celem działań „Bezpieczeństwo i ochrona uchodźców” wdrożonych przez kolbuszowskich policjantów.

fot. KPP Kolbuszowa

W ramach działań asp. Beata Chmielowiec i kom. Jolanta Skubisz-Tęcza spotkały się we wtorek z obywatelami Ukrainy uczęszczającymi na lekcje języka polskiego. Bezpłatne zajęcia zorganizowane przez Starostwo Kolbuszowskie odbywają się cyklicznie w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni i są dedykowane w szczególności dla uczniów, którzy przyjechali z Ukrainy i uczęszczają do szkół ponadpodstawowych znajdujących się na terenie naszego powiatu. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej.

 

Podczas zajęć policjantki, z pomocą tłumacza zwracały uwagę na zagrożenia na jakie mogą być narażeni uchodźcy.

- Przekazano informacje o tym gdzie i w jaki sposób obywatele Ukrainy przebywający na terenie powiatu kolbuszowskiego mogą szukać pomocy

- przekazała Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik prasowy KPP w Kolbuszowej. Mówiono m.in. o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, przybliżając niektóre obowiązujące na terenie naszego kraju przepisy. Funkcjonariuszki zwracały uwagę na podstawowe zasady ostrożności podczas zakupów, czy kontaktów z innymi osobami. W trakcie spotkania przekazano ulotki zawierające informacje w języku ukraińskim oraz elementy odblaskowe.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy