Reklama

Spore zmiany personalne w parafii w Kolbuszowej

Opublikowano: ndz, 23 sie 2020 17:58
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Duchowni z Parafii pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej, poinformowali o zmianach personalnych w parafii. Kto odchodzi a kto przychodzi?

Z parafią żegna się ks. Grzegorz Krupa, opiekun Ruchu Rodzin Nazaretańskich i katecheta w Zespole Szkół Technicznych. Kapłan przechodzi do parafii w Sokołowie Małopolskim.

- Bardzo dziękujemy mu za pracę i życzliwe podejście do ludzkich spraw i problemów. Dziękujemy za posługę w konfesjonale i na ambonie, oraz za różne podejmowane inicjatywy na parafii

- czytamy na stronie kolbuszowskiej kolegiaty.

Z Kolbuszowej odchodzi również ks. Krzysztof Wilczkiewicz, który ukończył studia na KUL-u i został skierowany do posługi w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Rzeszowie.

- Dziękujemy mu za pomoc w spowiedziach i za posługę duszpasterską na wszystkich płaszczyznach. Za wiele inicjatyw, które podejmował – szczególnie organizację pielgrzymek po sanktuariach w Europie i poza nią.

Dziękujemy za kierownictwo duchowe i pełną zaangażowania posługę kaznodziejską

- takie słowa kierują duchowni do odchodzącego księdza.

W tym roku na emeryturę przechodzi znany w Kolbuszowej ks. Jan Chmura, który przez ponad 30 lat był wikariuszem w parafii oraz pełnił funkcję katechety.

- Mocno zapisał się on w historii parafii. Dziękujemy mu za posługę kapłańską szczególnie za mądre, przejrzyste i głębokie kazania. Pozostaje w parafii i będzie pomagał w miarę możliwości

- wyjaśniają duchowni z kolegiaty.

Do parafii przyszedł ks. Dawid Babicz. Nowy wikariusz pochodzi z parafii pw. św. Urszuli w Ropczycach. Świecenia kapłańskie przyjął w 2015 roku w katedrze rzeszowskiej. Pierwszą parafią była wspólnota w Bieździedzy (2015-2018). Ostatnie dwa lata posługiwał w parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle, skąd przychodzi do Kolbuszowej.

- Otaczamy go naszą modlitwą i życzliwością oraz życzymy wielu łask bożych

- czytamy na stronie parafii.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE