Reklama

Speed-ball - nowa dyscyplina sportowa na lekcjach WF i zajęciach SKS

Opublikowano:
Autor:

Speed-ball - nowa dyscyplina sportowa na lekcjach WF i zajęciach SKS - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W środę (8 listopada) w Szkole Podstawowej w Przedborzu odbyła się Wojewódzka Konferencja Metodyczna "Speed-ball - nowa dyscyplina sportowa na lekcjach WF i zajęciach SKS".

Celem tej konferencji było rozpropagowanie speed-ball wśród uczniów i nauczycieli oraz zachęcenie środowiska szkolnego do wprowadzenia tej dyscypliny na lekcjach WF i zajęciach SKS. Goście konferencji: pani Izabela Janczak-Bizoń przedstawiła historię speed-balla, a pan Przemysław Wolan – prekursor speed-balla w Polsce, zapoznał z zasadami gry. - Po krótkim instruktarzu składania zestawu do speed-ball rozpoczął się czas gry na sześciu stanowiskach. Każdy mógł próbować swoich sił pod okiem gości i uczennic z siódmej klasy naszej szkoły - wyjaśnia Joanna Gros ze Stowarzyszenia Inkubator Inicjatyw PASSA, które to wspólnie ze Szkołą Podstawową w Przedborzu zorganizowało środowe spotkanie. Jego partnerzy to: Stowarzyszenie Sportownia, Speed Ball Polska oraz Fundacja na Rzecz Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej. Patronat nad konferencją objęli burmistrz i starosta. 

 

 

Konferencja była ostatnim etapem projektu pod nazwą "Speed-ball na sportowo i artystycznie". Jego realizację szkoła i stowarzyszenie rozpoczęły wraz z nastaniem wakacji. W harmonogramie wakacyjnym znalazły się m.in. kurs gry w speed-ball dla uczestników projektu zakończony turniejem, letnia sala speed-ball dla lokalnej społeczności oraz metamorfoza sali gimnastycznej. Realizacja projektu potrwa do 10 grudnia. Dla uczestników udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu "Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2017" dofinansowanego ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi operatorami projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszanie LGD "Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej", Stowarzyszanie LGD "TRYGON- Rozwój i Innowacja".

Więcej w 47 numerze Korso Kolbuszowskie

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE