Reklama

Sołtys Karkut: kiepski termin dożynek

Opublikowano:
Autor:

Sołtys Karkut: kiepski termin dożynek  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Głos w sprawie nieodpowiedniego, zdaniem wielu osób, terminu gminnych dożynek zabrał Michał Karkut, sołtys Kolbuszowej Górnej.

Samorządowiec (na zdjęciu) podzielił się przemyśleniami na temat terminu święta plonów, na swoich oficjalnym blogu. - Pytają mnie ludzie kto z sołtysów wymyślił dożynki w poniedziałek 15 sierpnia, gdyż  rzekomo to sołtysi taką datę wymyślili. Ze mną nikt o tym terminie nie rozmawiał a gdybym został o to zapytany to za cholerę bym nie wpadł na pomysł aby dożynki organizować w poniedziałek. Zresztą ustalone było od lat kiedy są dożynki i to należało uszanować - czytamy we wpisie. - Nie będę pokazywał paluchem kto wymyślił taką datę ale podpowiem, że nie ma tak wielu dostojników bez których nic w tym mieście nie może się odbyć... - dodaje Michał Karkut.

O sprawie dożynkowego terminu pisaliśmy TUTAJ. Według Dariusza Tabisza, szefa wszystkich sołtysów z powiatu, 15 sierpnia jest właściwym terminem. - To jest święto, dzień wolny od pracy i w niczym to nie przeszkadza – oznajmił nam w rozmowie telefonicznej i dodał: - Nie ma żadnego zamieszania. Wszystko zostało ustalone, a zamieszanie wynikło z tego, że nie wszystkim pasuje 15 sierpnia. Niektórzy chcieliby później, bo mają urlop, bo to, bo tamto. Nie wiem, kto konkretnie wymyślił taką datę, ale według mnie jest to dobry termin.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE