Sokół Kolbuszowa Dolna blisko strefy spadkowej. Zespół wzmocnił jednak nowy zawodnik - Roman Ilnytskyi - Zdjęcie główne

WIADOMOŚCIDobrze wyszkolony zawodnik ostatnio grał w MFK Żytomierz (ukraińska druga liga), ma występy w Wołyniu Łuck.

Jak trafił do Sokoła? – Zadzwonił do mnie znajomy trener, Rafał Domarski, powiedział, że możemy ściągnąć do siebie ciekawego zawodnika – wspomina trener Waldemar Mazurek, który niedawno pożegnał się ze Stalą Nowa Dęba, a teraz jest asystentem Eugeniusza Sito. Romanowi w aklimatyzacji w Rzeszowie pomaga sponsor klubu – Andrzej Skowroński. – Chłopak ma występy w ekstraklasie – zaznaczał wiceprezes Sokoła.

Mecz Sokoła z Polonią wcale nie musiał zakończyć się przegraną Sokoła, choć trzeba przyznać, że przemyślanie mieli sporo piłkarskich argumentów. Byłoby im jednak trudniej je pokazać, gdyby kolbuszowianie wykorzystali rzut karny przy stanie 0:0. "Jedenastkę" wywalczył Roman Ilnytskyi, ale karnego na gola nie potrafił zamienić Kornel Kołacz. Kilka minut później Polonia wyszła na prowadzenie. Co gorsze, parę minut po zmianie stron przemyślanie zdobyli gola na 0:2. Sokół jednak 15 minut przed przerwą zdobył kontaktowego gola, bo z karnego (po faulu na Maziarzu) do siatki trafił Korab.

Kolbuszowianie cisnęli, ale po kontrze to goście trafili na 1:3 i było po sprawie. Niepocieszony grą swoich podopiecznych był pierwszy trener Eugeniusz Sito. – Trudno zapunktować, jeśli nie potrafimy zrealizować najprostszych założeń taktycznych i wykorzystać idealnych sytuacji bramkowych. Trzeba dodać, że chłopaki zagrali bardzo ambitnie, zabrakło efektów – opisywał Sito. Ze strefy spadkowej wyszła już Korona Rzeszów, która wygrała ostatnio z Błękitnymi Ropczyce.

Tak było w ostatniej kolejce (27/28 kwietnia)

Sokół Kolbuszowa Dolna - Polonia Przemyśl 1:3 (0:1)

Bramki: Korab 74- karny - Wanat 41, Głuszko 54, Piątek 85.

Sokół: Bieleń - B. Karkut, Gorzelany, Parys, P. Karkut (70 Stanowski) – Serwon, Prokop, Ilnytskyi, Kołacz (56 Skowron), Maziarz (84 Rajpold) - Dziedzic (60 Korab).

POZOSTAŁE WYNIKI: Korona Rzeszów – Błękitni Ropczyce 3:0, Izolator Boguchwała – Stal Gorzyce 5:0, Legion Pilzno – JKS Jarosław 2:2, KS Wiązownica – Sokół Nisko 2:0, Orzeł Przeworsk – Igloopol Dębica 1:1, Przełom Besko – Ekoball Sanok 0:0, Piast Tuczempy – Wisłok Wiśniowa 1:1, Karpaty Krosno – Wisłok Dębica 0:1.

W najbliższych kolejkach: 1 maja: Wisłoka Dębica – Sokół KD (śr. 17), 5 maja: Sokół KD – Karpaty Krosno (n. 17).