Reklama

Sobolewski się skarży – Spaczyński straci mandat?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Sobolewski się skarży – Spaczyński straci mandat? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dariusz Sobolewski poskarżył się do wojewody na kolegę z rady. Jego zdaniem Sławomir Spaczyński powinien stracić mandat radnego i przestać reprezentować mieszkańców swojego sołectwa. Dlaczego?

Dyskusję nad mandatem Spaczyńskiego zapoczątkował e-mail radnego Sobolewskiego, który 8 sierpnia trafił do kancelarii wojewody. Sobolewski powołał się w nim na art 190 ust. 1 pkt. 3 ordynacji wyborczej, w myśl której radnym może być jedynie osoba na stałe zamieszkująca w danej gminie.

Samorządowiec wspomniał również o wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach z 22.11.2012 r. Według niego nawet zameldowanie i uczestnictwo w ważnych dla miejscowości, którą reprezentuje radny wydarzeniach, nic w tym względzie nie zmieniają. Jeśli samorządowiec w danym miejscu nie mieszka na stałe, powinien mandat stracić. Zdaniem Sobolewskiego tak właśnie jest w przypadku Spaczyńskiego. W dokumencie do wojewody radny z Woli pisze:

„(…) Sławomir Spaczyński w sposób jednoznaczny i niebudzący wątpliwości narusza art. 190 ust. 1 pkt. 3 ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw, ponieważ nie zamieszkuje na stałe w Mazurach a w Rzeszowie”. Na jakiej podstawie Sobolewski stwierdził, że jego kolega w Mazurach nie mieszka? Z pisma się tego nie dowiemy.

Więcej w 39 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy