Reklama

Śmieci wyrzucone na cmentarz komunalny w Kolbuszowej Dolnej. Sprawę bada Straż Miejska

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Korso Kolbuszowskie

Śmieci wyrzucone na cmentarz komunalny w Kolbuszowej Dolnej. Sprawę bada Straż Miejska  - Zdjęcie główne

Grzegorz Dzimiera, komendant Straży Miejskiej w Kolbuszowej, poinformował, że śmieci wyrzucone na cmentarzu to głównie makulatura domowa. | foto Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dokumenty i inne papiery z danymi osobowymi trafiły do kontenera na śmieci ustawionego na terenie cmentarza komunalnego w Kolbuszowej Dolnej. Interweniowała policja i straż miejska.

W piątek, 13 maja, około godz. 10.30  kolbuszowscy policjanci interweniowali na terenie nekropolii przy ul. Sokołowskiej w związku ze zgłoszeniem dotyczącym wyrzucenia śmieci. O tym, co znalazło się w kontenerze, a być tam nie powinno, służby poinformowała kobieta odwiedzająca groby swoich bliskich.  

Śmieci do kontenera 

- W trakcie czynności ustalono, że nieznana osoba wyrzuciła zmieszane śmiecie do kontenera znajdującego się na terenie cmentarza. Na miejscu interweniowali również pracownicy Straży Miejskiej w Kolbuszowej, którzy poinformowali, że w tej sprawie zostanie przeprowadzone postępowania administracyjne w Urzędzie Gminy w Kolbuszowej

- przekazała kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej. 

Śmieci z nazwiskiem  

Grzegorz Dzimiera, komendant Straży Miejskiej w Kolbuszowej, poinformował, że śmieci wyrzucone na cmentarzu to głównie makulatura domowa - dokumenty i inne papiery. Widniały na nich dane osobowe kobiety, która wynajmowała mieszkanie na terenie gminy Kolbuszowa. 

Jak wyjaśnia komendant Dzimiera, w wynajętym lokum mieszkało kilka osób, mimo że deklaracja śmieciowa mówiła o jednym lokatorze. Po wyprowadzce śmieci wylądowały w koszu na cmentarzu komunalnym. Straż miejska aktualnie ustala nowe miejsce pobytu kobiety. 

Śmieci zostaną zabrane przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kolbuszowej.

Sprawca zostanie ukarany za popełnienie wykroczenia z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku na terenie gmin.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy