Reklama

Śmierć na komendzie w Kolbuszowej. Czy doszło do przekroczenia uprawnień?

Opublikowano: pon, 8 cze 2020 20:23
Autor:

Śmierć na komendzie w Kolbuszowej. Czy doszło do przekroczenia uprawnień?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Prokuratura Rejonowa w Kolbuszowej wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy z kolbuszowskiej komendy. Chodzi o interwencję wobec Wojciecha W., która zakończyła się śmiercią mężczyzny.

Po wszczęciu śledztwa sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu. Przypomnijmy, że do tragedii doszło w nocy z 6 na 7 czerwca około godziny 1.20. O tym pisaliśmy jako pierwsi TUTAJ.

Po północy do budynku kolbuszowskiej komendy wtargnął 42-letni mieszkaniec Kolbuszowej, który będąc pobudzony oraz agresywny i bez żadnego powodu zaczął kierować groźby pozbawienia życia do innych osób.

- W pewnym momencie uszkodził drzwi poczekalni, a następnie zaatakował interweniującego funkcjonariusza, uszkadzając go w głowę. Dopiero po użyciu paralizatora oraz gazu łzawiącego udało się go obezwładnić i założyć kajdanki - relacjonuje Andrzej Dubiel, prokurator z prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Jak dodaje prokurator, w pewnym momencie pilnujący go policjant zauważył, że zatrzymany traci oddech i zaczyna sinieć. W związku z tym bezzwłocznie przystąpiono do jego reanimacji, która okazała się bezskuteczna. Mężczyzna zmarł.

Dziś (poniedziałek, 8 czerwca) miała odbyć się sekcja zwłok Wojciecha W. z Kolbuszowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE