reklama
reklama

Służby ratunkowe pojechały do potrącenia pieszego, którego nie było. Leżał z raną głowy na środku drogi w Zielonce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Służby ratunkowe pojechały do potrącenia pieszego, którego nie było. Leżał z raną głowy na środku drogi w Zielonce - Zdjęcie główne

Służby ratunkowe pojechały do potrącenia pieszego, którego nie było. Co wydarzyło się w Zielonce? | foto Archiwum Korso

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCISłużby ratunkowe interweniowały w czwartek (21 września) w Zielonce w gminie Raniżów. Kolbuszowscy strażacy otrzymali wezwanie o potrąceniu pieszego. Do takiej sytuacji nie doszło. Okazało się, że pijany mężczyzna leżał na środku drogi z raną głowy.
reklama

Kolbuszowska straż pożarna zgłoszenie o potrąceniu pieszego w Zielonce otrzymała w godzinach popołudniowych, około 14. Służby miały początkowo problem z lokalizacją tego zdarzenia. Finalnie okazało się, że nie było to potrącenie przez samochód osobowy, jak sformułował to operator 112, a osoba leżąca na jezdni.

- Na pasie jezdni leżał mężczyzna z raną głowy. Na miejscu pomocy poszkodowanemu udzielał zespół ratownictwa medycznego. Jak ustalono, znajdujący się pod działaniem alkoholu mężczyzna najprawdopodobniej wywrócił się na jezdnię, w wyniku czego doznał urazu głowy

reklama

- poinformowała nadkom. Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej.

Mężczyzna został przetransportowany przez ratowników medycznych do szpitala w celu przeprowadzenia dalszych badań. Jego stan nie jest znany.

___

Z najnowszych statystyk wynika, że Polacy nie plasują się w czołówce europejskiej pod względem średniego spożycia alkoholu na jednego mieszkańca. Zdecydowanie wyższą ilość alkoholu spożywają m.in. w Czechach (15 l), na Łotwie (13,2 l) czy w Estonii (12,5 l). Niemniej jednak nie oznacza to, że problem nie występuje.

Średnia europejska kształtuje się na poziomie 10,1 l spożycia na mieszkańca. Okazuje się, że przekraczamy tę średnią o 1,5 litra. Zdaniem specjalistów, Polacy wykazują niezwykle specyficzne podejście do alkoholu, traktując go jako środek do poprawy nastroju.

reklama

Badania przeprowadzone przez OECD wykazują, że na jednego obywatela Polski przypada rocznie średnio 11,7 l czystego alkoholu. To jest mniej więcej równoznaczne z 2,4 butelkami wina lub 4,5 litra piwa na tydzień. Co najmniej raz w miesiącu upija się 35 proc. dorosłych.

Niestety, równie zatrważające są statystyki dotyczące bezpieczeństwa na polskich drogach. Dane z Komendy Głównej Policji pokazują, że w 2020 roku osoby uczestniczące w ruchu drogowym (kierowcy, piesi, rowerzyści), będące pod wpływem alkoholu, były odpowiedzialne za 2015 wypadków, w których życie straciło 271 osób.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama