Reklama

Skontrolowali wydatki w gminie

Opublikowano: wt, 3 lis 2020 12:23
Autor:

Skontrolowali wydatki w gminie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Komisja rewizyjna spotkała się końcem września. Tematem spotkania były pieniądze, a dokładnie ich wydatkowanie. Jak przedstawia się kalkulacja Senior Wigor? Ile rada gminy kosztuje mieszkańców?

Elżbieta Wróbel, wójt gminy, poinformowała o realizacji dotacji z budżetu. Plan zakładał 525 tys. zł. W I półroczu 2020 roku wydatkowanych zostało 226 504,95 zł. Do wykonania planu pozostało 298.495,05 zł. 

Aktywizacja

Radni wzięli pod lupę wydatki na działanie Senior Wigor. Finansowanie Dziennego Domu "Senior-WIGOR" pochodzi ze środków własnych gminy, w tym z wpłat uczestników oraz z dotacji rządowej programu wieloletniego "Senior+". Dotacja ta w 2020 roku wynosi 68 400 zł. Główne wydatki jednostki to dowóz uczestników tam i z powrotem, wyżywienie (ciepły posiłek – danie obiadowe oraz ciepły napój. W tę kwotę wliczone są także zakupy na środki czystości i dezynfekcyjne, sprzęt do usprawniania osób starszych, materiały biurowe. Także te, które są potrzebne do warsztatów kulinarnych, plastycznych, artystycznych, edukacyjnych i rękodzieła. 

Jak wiadomo, seniorzy biorą zawsze aktywny udział w imprezach gminnych. Można śmiało powiedzieć, że jest to piękna wizytówka gminy Niwiska. 

 


TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Pomoc dla seniora w czasie pandemii


 

Pomoc seniorom

Jak mówią dane z 29 września, z usług placówki korzysta 16 seniorów. Plan dnia obejmuje indywidualną rehabilitację, pomoc w czynnościach dnia codziennego, aktywizację społeczną i posiłki. W ramach aktywizacji społecznej seniorzy uczestniczyli w wyjazdach krajoznawczych do pobliskich atrakcyjnych turystycznie miejscowości.

Pytania radnych dotyczyły kosztów transportu podopiecznych.

- Dowożą przewoźnicy gminni, Senior Wigor jest obciążany notą do ilości przejechanych kilometrów, w okresie wakacji koszt jednego kierowcy i koszty paliwa w całości na placówkę

- wyjaśniła włodarz gminy. 

Drodzy radni

Podczas komisji rewizyjnej na tapetę wzięto wydatki związane z funkcjonowaniem rady gminy. W pierwszym półroczu 2020 roku na samorządowców zostało wypłaconych 56 239 zł. Zakup żywności sięgnął kwoty 354,84 zł. Przedłużenie licencji legislatora (program komputerowy) kosztowało 615 zł. Koszty związane z wydrukiem albumu w nakładzie 350 sztuk wyniosły 2 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.