Reklama

Sklep Dino w Kolbuszowej Dolnej. Czy urząd w Kolbuszowej wydał już decyzję?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Sklep Dino w Kolbuszowej Dolnej. Czy urząd w Kolbuszowej wydał już decyzję?  - Zdjęcie główne

Sieć sklepów Dino chce otworzyć dwa sklepy w powiecie kolbuszowskim. | foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dwa sklepy marki Dino mają powstać w powiecie kolbuszowskim. Mieszkańcy zastanawiają się, kiedy ruszą budowy supermarketów.

Sieć sklepów Dino chce śmiało wejść na rynek w powiecie kolbuszowskim. Mieszkańcy Cmolasu czekają aż supermarket stanie w ich miejscowości. Kolejna planowana lokalizacja to Kolbuszowa Dolna.

Wniosek w urzędzie 

Irena Dąbek, kierownik Referatu Budownictwa i Planowania Przestrzennego w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej, poinformowała początkiem kwietnia, że do kolbuszowskiego magistratu wpłynął wniosek w sprawie budowy sklepu Dino w Kolbuszowej Dolnej. 

Supermarket miałby powstać na działce znajdującej się przy ul. Mieleckiej. Wniosek o wydanie warunków zabudowy wpłynął do urzędu w połowie marca. Powierzchnia zabudowy według wskazań inwestora to około 600 mkw. 

O sprawę pytamy ponownie w kolbuszowskim urzędzie.

- Decyzja nie została jeszcze wydana. Przewidywany termin jej wydania - za dwa  tygodnie

- napisała w piątek, 13 maja, kierownik Irena Dąbek.

Jeżeli będzie ona pozytywna, wówczas inwestor będzie mógł starać się w Wydziale Architektury i Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej o wydanie pozwolenia na budowę sklepu. 

Co z Cmolasem? 

Również na terenie Cmolasu powstać ma sklep marki Dino. Liczący ponad 500 metrów kwadratowych obiekt handlowy stanąć ma naprzeciwko cmentarza. Jeszcze w ubiegłym roku sieć sklepów wystąpiła do Wydziału Architektury i Budownictwa w Kolbuszowej z wnioskiem o pozwolenie na budowę. 

Sklep Dino ma powstać na działce znajdującej się pomiędzy drogami powiatowymi relacji Cmolas-Trzęsówka oraz Cmolas-Ostrowy Tuszowskie. Grzegorz Jaje, kierownik Wydziału Architektury i Budownictwa w Kolbuszowej, poinformował, że budynek ma mieć 523,65 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Stanąć ma on na działce o powierzchni 35 arów. 

Kierownik Grzegorz Jaje poinformował o tym, że wydział wydał początkiem maja  decyzję o pozwoleniu na budowę. Kierownik dodał, że jeszcze ktoś może odwołać się od tej decyzji. Ma na to 14 dni. Po tym czasie decyzja będzie już ostateczna, a budowa będzie mogła ruszyć. 

Dino informuje 

Dino Polska S.A. to polska sieć sklepów spożywczo-przemysłowych założona w 1999 roku. Na koniec 2020 sieć liczyła 1496 sklepów, a ich powierzchnia sprzedaży wyniosła 582,6 tys. metrów kwadratowych.

O planowane budowy w powiecie kolbuszowskim postanowiliśmy zapytać sieć sklepów.

- Bardzo mi przykro, ale nie ujawniamy informacji dotyczących planowanych inwestycji firmy

- napisała krótko Aneta Kozal, referent ds. csr i komunikacji firmy Dino.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy