Reklama

Skarga na wójta Majdanu Królewskiego. Co stwierdzili radni?

Opublikowano:
Autor:

Skarga na wójta Majdanu Królewskiego. Co stwierdzili radni? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni gminy Majdan Królewski rozpatrzyli podczas ostatniej sesji skargę na działalność wójta gminy. Samorządowcy nie mieli wątpliwości co do tego, czy włodarz zawinił, czy nie.

Osoba skarżąca zarzuciła wójtowi, że w okresie od 1 stycznia 2018 r. zawierał umowy na usługę prowadzenia audytu wewnętrznego bez ogłoszeń na stronach BIP. Jak uzasadniła skarżąca, wójt zmniejszał przez to możliwy krąg wykonawców. To zaś, jej zdaniem, nie wykluczało umyślnego działania na szkodę jednostki samorządu terytorialnego w zakresie niegospodarności w wydatkowaniu środków publicznych.

Ze skargą zapoznała się najpierw komisja skarg wniosków i petycji, a następnie Rada Gminy Majdan Królewski. Jak ustalono, Prawo zamówień publicznych nie stosuje się do zamówień i konkursów, których wartość nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 30 000 euro. Zamówienie na usługę prowadzenia audytu wewnętrznego tej kwoty bowiem nie przekracza.

Skargę tę radni jednogłośnie uznali za bezzasadną.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE