Reklama

Skala bez tajemnic

Opublikowano: wt, 3 sty 2017 05:01
Autor:

Skala bez tajemnic - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W miejscowej szkole podstawowej został zrealizowany projekt edukacyjny mPotęga „Matematyka w skali”. W jego ramach uczniowie uczestniczyli w szeregu zajęć, które miały im przybliżyć pojęcie skali.

Uczestnicy projektu udali się na wycieczkę do Inwałdu – Parku Miniatur, gdzie zobaczyli  najsłynniejsze budowle świata wykonane w skali 1:25. Dokonując pomiarów eksponatów, uczniowie obliczali ich rzeczywiste wymiary z wykorzystaniem skali. To jednak nie wszystko. – W Inwałdzie, poprzez uczestnictwo w zajęciach edukacyjnych „Tutenchamon”, dzieci zapoznały się z budową i architekturą piramid – wyjaśnia Mirosława Rząsa, nauczycielka w ZS w Widełce. Uczniowie odwiedzili też inne miejsca. Byli w Łańcucie, gdzie nie tylko dokonali pomiarów matematycznych zamku, ale także obliczali odległości pomiędzy obiektami znajdującymi się na jego terenie. Brali też udział w warsztatach w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Mikroelektroniki i Nanotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie oglądali przedmioty w powiększeniu milion, a nawet miliard razy. – Wykorzystując wiedzę zdobytą podczas warsztatów na uczelni, na lekcjach uczestnicy projektu mieli mikroskopowanie. Uczniowie przygotowywali preparaty, oglądali je i rysowali w skali powiększającej. Nauczyli się obliczać wymiary bardzo małych przedmiotów w powiększeniu, na przykład grubość włosa, średnicę krwinki czerwonej, wymiary mrówki – zdradza Mirosława Rząsa.

Więcej w 52 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.