Reklama

Sieć Play chce wybudować maszt w Nowej Wsi. Mieszkańcy są na NIE [MAPA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Korso Kolbuszowskie

Sieć Play chce wybudować maszt w Nowej Wsi. Mieszkańcy są na NIE [MAPA] - Zdjęcie główne

Masz sieci Play może stanąć w Nowej Wsi. | foto Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sieć Play chce wybudować maszt telefonii komórkowej w Nowej Wsi. Szefowa sołectwa zbiera już podpisy pod pismem sprzeciwiającym się tej inwestycji.

Do mieszkańców Nowej Wsi Urząd Miejski w Kolbuszowej rozesłał pisma informujące o planach budowy masztu telefonii komórkowej. 

Do kolbuszowskiego magistratu wpłynął wniosek o wydanie decyzji celem ustalenia lokalizacji inwestycji. W piśmie z urzędu mieszkańcy mogli przeczytać, że maszt sieci Play, ma stanąć na działce nr 418/3. 

 

W rozmowie z Korso Grażyna Maziarz, sołtys wsi Nowa Wieś, poinformował, że przez ostatnie kilka dni (sobota i niedziela) udało się zebrać ponad 120 podpisów mieszkańców, którzy są przeciwni takiej inwestycji. 

Szefowa wsi dodaje, że są też tacy, którzy nie widzą żadnych przeciwwskazań do budowy masztu, wręcz przeciwni, argumentują, że czekają na poprawienie telefonicznego zasięgu, który nadejdzie razem z uruchomieniem stacji Play. Takich osób jest zdecydowanie mniej niż tych, którzy chętnie złożyli swój podpis pod sprzeciwem w sprawie budowy. 

- Lokalna społeczność mówi, że owszem, można zrealizować taką inwestycję, ale w ustronnym miejscu, gdzie nie będzie to wpływało na mieszkańców i ich zdrowie

- mówi sołtys Grażyna Maziarz. W rozesłanych do mieszkańców informacji widnieje zapis, że otoczenie analizowanej stacji bazowej obrazujący brak występowania miejsc dostępnych dla ludności w osi głównej wiązki promieniowania anten sektorowych.

Kolorem niebieskim zaznaczono działkę, na której powstać ma maszt telefonii komórkowej sieci Play.

Szefowa Nowej Wsi nadmieniła, że mieszkańcy czekają na spotkanie z przedstawicielem sieci Play. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z inwestorem, zadaliśmy pytanie m.in. o możliwość zorganizowanie takiego zebrania oraz o jego termin. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy