Reklama

Sieć Play chce postawić maszty telefonii komórkowe w Cmolasie i Trzęsówce. Część mieszkańców mówi NIE

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Korso Kolbuszowskie

Sieć Play chce postawić maszty telefonii komórkowe w Cmolasie i Trzęsówce. Część mieszkańców mówi NIE - Zdjęcie główne

Mieszkańcy nie chcą masztu w pobliżu swoich domów. | foto Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wieża nadajnikowa powstanie w Ostrowach Baranowskich. Z kolei w Trzęsówce i Cmolasie mieszkańcy protestują przeciw powstaniu takich obiektów w wyznaczonych lokalizacjach.

Do urzędu trafił protest z wieloma podpisami mieszkańców, którzy nie chcieli masztu telefonii komórkowej w Cmolasie. Urząd przychylił się do niego. Sprawa trafiła następnie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które poleciło gminie Cmolas ponownie rozpatrzeć temat. Wieża miałaby powstać niedaleko głównego skrzyżowania, nieopodal krajowej "dziewiątki".

Kolejny z masztów ma stanąć na działce nieopodal skrętu na szkołę i stadion w Ostrowach Baranowskich. Marian Posłuszny, sekretarz gminy Cmolas, poinformował, że do urzędu wpłynęły zastrzeżenia od jednego z mieszkańców. Ostatecznie maszt w Ostrowach ma jednak powstać. 

Sieć Play chce także, aby maszt telefonii komórkowej powstał w Trzęsówce - nieopodal drogi, która prowadzi na Złotą Górę w Ostrowach Tuszowskich.

Lesław Lipczyński, sołtys Trzęsówki, poinformował, że mieszkańcy tamtejszych okolic złożyli protest do Urzędu Gminy w Cmolasie w sprawie budowy masztu we wskazanej lokalizacji. Nie chcą oni bowiem, aby w ich sąsiedztwie powstał taki obiekt. 

Sołtys pytany przez nas o to, czy w Trzęsówce jest problem z zasięgiem, przyznał, że tak.

- Są miejsca w Trzesówce i okolicach, gdzie nie ma zasięgu. To jest problem. Trudno się jednak dziwić mieszkańcom, że nie chcą mieć w swoim sąsiedztwie masztu z różnych powodów

- mówił Lesław Lipczyński. 

Sieć Play planuje budowę 32 stacji bazowych telefonii komórkowej na terenie wszystkich gmin powiatu kolbuszowskiego. Inwestycje są na różnym poziomie zaawansowania, a na kolejność ich realizacji wpływ mają nie tylko warunki techniczne, ale także przebieg procesu uzyskiwania decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz pozwolenia na budowę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy