Reklama

Sieć komórkowa Play ma zamiar wybudować wieżę nadajnikową w Dzikowcu. Czy powstanie?

Opublikowano: ndz, 20 sty 2019 14:00
Autor:

Sieć komórkowa Play ma zamiar wybudować wieżę nadajnikową w Dzikowcu. Czy powstanie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Spotkało się to jednak z niechęcią mieszkańców. Jaki jest powód?

Jak informuje Grzegorz Jaje, kierownik Wydziału Architektury i Budownictwa, zostało wydane pozwolenie na budowę masztu, który wzmocniłby zasięg.

Za blisko

Jeden z mieszkańców Dzikowca skorzystał z przysługującego mu prawa i odwołał się od decyzji budowy nadajnika. Sprawa trafiła więc do wojewody podkarpackiego, który ma rozpatrzeć zażalenie. - Powody, jakie najczęściej podają ludzie, to oddziaływanie na działki sąsiednie i oddziaływanie na ludzi - mówi kierownik.

Jerzy Sito, radny Dzikowca, także uważa, że pomysł wybudowania masztu tak blisko domów mieszkalnych jest zły. Twierdzi on, że można wybudować wieżę o 200 lub 300 metrów dalej. Jak dodaje przedstawiciel wsi, takie rozwiązanie byłoby lepsze dla mieszkańców, a wieża nadal stałaby na tej samej działce, należącej do jednej z mieszkanek Dzikowca. Jak twierdzi radny Sito, temat poruszał już kilkakrotnie, między innymi na sesjach rady gminy. Jak się wyraził, gmina powinna słuchać głosu mieszkańców i interweniować.

Drugi już stoi

W Nowym Dzikowcu już został postawiony maszt, który ma wzmocnić sygnał. Należy on również do sieci Play. Znajduje się on z dala od zabudowań, w sąsiedztwie oczyszczalni ścieków. - Mieszkańcy są bardzo zadowoleni - mówi Jerzy Sito. - Bardzo poprawi to zasięg w Dzikowcu - dodaje.

Jak twierdzą mieszkańcy Dzikowca, z zasięgiem w telefonach bywało różnie. Teraz ma się to zmienić.


Więcej w aktualnym numerze Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +0 / -0

  Janusz

  Mje znowu siem kury nie niosom, jak nabudujo tych anten to niczego nie bedzie ! Tylko powiedzta mi jedno: czego mom taki słaby zasieng w telefonie i nima tego lte ?? XXI wjek i takie zacofanie!

 • 3 lata temu | ocena +0 / -0

  gall-anonim

  W normalnych cywilizowanych krajach takie nadajniki stawia się w odległości ok 500 metrów od zabudowań tylko u nas można bezkarnie budować w środku miast i wiosek.

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

   Pyton

   Ty myślisz, że jak nadajnik będzie 500m, a nawet więcej to mniej będzie szkodził ??:D Poczekaj aż ruszy 5G to dopiero się zacznie....