Reklama

Sesje w czasie epidemii. Jak będzie wyglądała praca radnych?

Opublikowano: sob, 11 kwi 2020 12:00
Autor:

Sesje w czasie epidemii. Jak będzie wyglądała praca radnych?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Co ze sesjami rad gminy w czasie epidemii koronawirusa? Niektóre gminy przygotowują się do spotkań online.

Każdy z radnych mógłby połączyć się przez internet z domu. W taki sposób mogłaby przebiegać sesja. Takie rozwiązanie rozważa gmina Cmolas. Jak informuje Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, urząd rozważa wprowadzenie sesji "na odległość". Oznacza to, że radni mogliby się połączyć ze swoich komputerów, bez konieczności spotykania się na żywo.

O sesje w czasie epidemii zapytaliśmy również Jana Puzio, przewodniczącego Rady Gminy Raniżów. Jak powiedział, na chwilę obecną rada rozważała inną formę spotkania niż tradycyjne, ale na ten moment nie ma takiej decyzji. Przedstawiciele planują się spotkać zaraz po świętach w sali narad, jednak zgodnie z panującymi obostrzeniami.

Jak sytuacja wygląda w gminie Dzikowiec? Genowefa Dębiak, sekretarz gminy Dzikowiec, podkreśla, że na chwilę obecną nie ma konieczności, aby zwołać sesję. Niektóre decyzje, typu zamiany w budżecie gminy przejął wójt. Taką możliwość daje mu  niedawno przyjęta zmiana ustawy. Jak dodaje nasza rozmówczyni, jeżeli będzie konieczne zwołanie spotkania, wówczas urząd będzie musiał się zastanowić, w jakiej formie mogłoby być takie spotkanie.

Jak konkretnie będą wyglądały sesje rad w poszczególnych gminach? Do tematu wrócimy po świętach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.