Reklama

Seniorzy będą mieli swoje miejsce. Trwa rekrutacja [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 20 sty 2022 18:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Trwa rekrutacja do Dziennego Domu Pobytu Seniora w Kolbuszowej i Dziennego Domu Senior + w Hucie Przedborskiej. Jak się można zgłosić?

Na finiszu są już prace przy budowie Dziennego Domu Pobytu Seniora (DDPS) przy ul. Narutowicza w Kolbuszowej. Termin zakończenia robót budowlanych to 31 stycznia. Planowany termin otwarcia placówki to marzec.

Rekrutacja do domu seniora w Kolbuszowej

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kolbuszowej ruszył z rekrutacją osób zainteresowanych udziałem w zajęciach w domu seniora. Rekrutacja trawa do 31 stycznia do godz. 16.

- Osoby zainteresowane pobytem w DDPS w Kolbuszowej powinny złożyć formularz rekrutacyjny wraz z wymaganymi załącznikami. Dokumenty rekrutacyjne dostępne są w siedzibie ośrodka - mówią pracownicy MGOPS. Ponadto można je pobrać i wydrukować ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. Można też w tej sprawie zadzwonić pod nr. tel. 17 2271 133, a w razie potrzeby pracownicy ośrodka pomogą wypełnić dokumenty rekrutacyjne.

30 miejsc w domu seniora

W nowo powstającej placówce wsparcia dziennego zostanie zapewnionych 30 miejsc. Opiekę znajdą tam osoby po 60 roku życia z gminy Kolbuszowa, potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Wysokość opłaty uzależniona jest od wysokości dochodu seniora.

Zatrudnionych zostanie tam sześć osób, w tym kierownik, dwóch opiekunów, rehabilitant, instruktor ds. kulturalno - oświatowych oraz osoba do wydawania posiłków 1/2 etatu i sprzątającą 1/2 etatu (łącznie cały etat).

Cały czas pracownicy socjalni prowadzą również nabór do Dziennego Domu Senior+ w Hucie Przedborskiej. Placówka ta powstała w 2017 roku. Na podopiecznych czeka 25 miejsc, w tym momencie uczęszcza tam 19 seniorów. 

Liczba seniorów (osób powyżej 60 roku życia) w gminie Kolbuszowa wzrasta z roku na rok

  • 2019 r. - 5175
  • 2020 r. - 5261
  • 2021 r. - 5293
Ewelina Guźda z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolbuszowej

- Na przestrzeni ostatnich lat działania skoncentrowano m.in. na rozwoju infrastruktury społecznej takiej jak dzienne domy dla seniorów. Tworzone są miejsca, gdzie do dyspozycji jest wykwalifikowana kadra, zapewniająca nie tylko opiekę, wparcie i pomoc, ale również organizująca twórczo czas wolny, gdzie można wspólnie spotykać się, spożywać posiłki, podejmować aktywność ruchową i się zrelaksować - podkreślają pracownicy ośrodka.

Budynek został wyposażony i dostosowany do potrzeb osób starszych i z niepełnosprawnościami. Na parterze znajdują się:

  • sala spotkań z aneksem kuchennym
  • pomieszczenia klubowe z kącikiem czytelniczym i komputerowym
  • sala ćwiczeń z szatnią i natryskiem
  • pomieszczenia gospodarcze i techniczne.
Na piętrze przewidziano sale do indywidualnej terapii, pomieszczenie socjalne i do wypoczynku, pokoje dla pielęgniarek oraz biurowe. Budynek został wyposażony w windę, a na zewnątrz zbudowano zadaszony taras. Pomiędzy budynkiem plebanii, a ul. Narutowicza seniorzy będą mogli korzystać z altany ogrodowej, deptaków spacerowych, z grilla, stołów i ławek. Wartość inwestycji wynosi ponad 3,2 mln zł.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy