Reklama

Sanepid kontroluje sklepy w powiecie kolbuszowskim. Czy były mandaty za brak maseczek?

Opublikowano: śr, 5 sie 2020 12:21
Autor:

Sanepid kontroluje sklepy w powiecie kolbuszowskim. Czy były mandaty za brak maseczek?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W różnych powiatach na terenie województwa podkarpackiego sanepid wraz z policją kontrolują placówki handlowe i sprawdzają, czy klienci stosują się do nakazu zakrywania ust i nosa. Jak wygląda sytuacja w powiecie kolbuszowskim?

Jak informuje kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej na tę chwilę policja nie przeprowadza podobnych akcji w Kolbuszowej i okolicach.

Co ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kolbuszowej? Jak mówi Barbara Dudzińska, szefowa kolbuszowskiego sanepidu, przeprowadzane są rutynowe kontrole placówek handlowych, podobnie jak w latach ubiegłych. Przy tej okazji sprawdzane jest także, czy klienci i personel sklepów stosuje się do obostrzeń i zasłania usta i nos.

- Nie przeprowadzaliśmy jeszcze kontroli dotyczących stricte zasłaniania ust i nosa w sklepach czy placówkach handlowych

- mówi inspektor Dudzińska.

Czy kolbuszowska stacja sanitarna nałożyła jakiekolwiek mandaty za nieprzestrzeganie rozporządzenia dotyczącego noszenia maseczek?

- Nie nakładaliśmy na razie żadnych mandatów. Jeżeli ktoś tego nie przestrzega, póki co upominamy i uświadamiamy

- dodaje nasza rozmówczyni.

Jak mówi Barbara Dudzińska, zdarzają się telefony lub maila od mieszkańców z informacją, że w danym sklepie czy placówce osoby nie przestrzegają obostrzeń i nie noszą maseczek, czy innego rodzaju chust zasłaniających usta i nos. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE