Reklama

Sąd rodzinny zajmie się 16-latkiem. Policjanci zatrzymali go na ul. Krakowskiej w Kolbuszowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Korso Kolbuszowskie

Sąd rodzinny zajmie się 16-latkiem. Policjanci zatrzymali go na ul. Krakowskiej w Kolbuszowej  - Zdjęcie główne

Policjanci zatrzymali 16-latka jadącego na motorowerze. | foto Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sąd rodzinny zajmie się sprawą 16-latka, którego kolbuszowscy policjanci zatrzymali podczas jazdy na motorowerze. Jak się okazało, pojazd nie miał ważnych badań technicznych.

Kolbuszowscy policjanci przypominają, że to właściciel pojazdu prawnie odpowiada za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu m.in. osobę nieposiadającą uprawnień. Warto wiedzieć, że taka odpowiedzialność dotyczy również rodziców, którzy zezwalają swoim małoletnim dzieciom na jazdę motocyklami i motorowerami po drogach publicznych.

Każdego roku wraz z wiosną, na drogach pojawia się większa liczba miłośników jednośladów. Niestety, policjanci odnotowują wiele przypadków, kiedy jednośladami kierują małoletni, nieposiadający uprawnień do kierowania.

Wczoraj (środa, 23 marca), po godz. 20 funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego, na ulicy Krakowskiej w Kolbuszowej, zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę. Po wylegitymowaniu okazało się, że jednośladem kierował 16-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Pojazd, którym się poruszał, nie posiadał ważnych badań technicznych.

- Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny motoroweru. Na miejsce kontroli przyjechał rodzic, którego poinformowali o odpowiedzialności prawnej wynikającej z dopuszczenia do kierowania pojazdem osobę, nieposiadająca do tego uprawnień

- wyjaśnia kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej.   

Policjanci przypominają, że zgodnie z treścią art. 96 § 1 Kodeksu wykroczeń: "Właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu dopuszcza do prowadzenia pojazdu m.in. osobę niemającą wymaganych uprawnień, jak również pomimo braku wymaganych dokumentów stwierdzających dopuszczenie pojazdu do ruchu - podlega karze grzywny."

Odpowiedzialności nie uniknie również małoletni, jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy