Reklama

Sąd bada sprawę śmierci mężczyzny z Kolbuszowej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Sąd bada sprawę śmierci mężczyzny z Kolbuszowej - Zdjęcie główne

Wojciech W. zmarł w budynku Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Po raz kolejny wracamy do sprawy śmierci Wojciecha W., który zmarł w Komendzie Powiatowej Policji w Kolbuszowej. Co zmieniło się w tej sprawie?

Marta Pętkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, poinformowała, że śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny było prowadzone w sprawie przekroczenia uprawnień przez policjantów z KPP w Kolbuszowej.

Miało ono polegać na nieuzasadnionym zastosowaniu wobec pokrzywdzonego środków przymusu poprzez użycie tasera, siły fizycznej i kajdanek oraz nieumyślnego spowodowania śmierci. Śledztwo zostało umorzone wobec braku znamion czynu zabronionego.

- Nie ustalono, aby funkcjonariusze użyli tych środków przymusu niezgodnie z przepisami lub podjęli te czynności niezasadnie

- wyjaśniała przemyska prokuratura.

Przedstawicielka przemyskiej prokuratury poinformowała, że do prokuratury wpłynęły zażalenia pełnomocników pokrzywdzonych, które wraz z aktami zostały przesłane do sądu. Teraz to sąd zdecyduje o sprawie. Albo podtrzyma w mocy decyzję prokuratury, albo może też zlecić dodatkowe zbadanie niektórych dowodów czy faktów w sprawie.

ŚMIERĆ W KOMENDZIE

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 7 czerwca, 2020 roku w Komendzie Powiatowej Policji Kolbuszowej. Wojciech W., mieszkaniec Kolbuszowej, przyszedł wówczas do komendy, był agresywny i zaatakował jednego z policjantów, rzucając w niego krzesłem. Funkcjonariuszom nie udało się go obezwładnić i użyli wobec niego paralizatora. W oczekiwaniu na przyjazd karetki mężczyzna zasłabł i przestał oddychać. Jego życia nie udało się uratować.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy