Reklama

Są plany, aby w Raniżowie powstał dzienny dom seniora

Opublikowano:
Autor:

Są plany, aby w Raniżowie powstał dzienny dom seniora - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Raniżowski samorząd przygotował wniosek o dofinansowanie zadania pn. „Utworzenie i wyposażenie dziennego domu „Senior plus”.

O planach utworzenia takiego miejsca poinformował na ostatniej sesji (18 stycznia) Marek Margański, sekretarz Urzędu Gminy w Raniżowie. - W odpowiedzi na ogłoszenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej urząd gminy Raniżów złożył ofertę na realizację zadania w ramach Programu Wieloletniego Senior Plus na lata 2015- 2020 pod nazwą „Utworzenie i wyposażenie dziennego domu Senior plus” - powiedział sekretarz gminy. Dodał, że dzienny dom dla seniorów ma powstać w budynku byłego hotelu na stadionie w Raniżowie. Zadanie będzie więc obejmować przebudowę pomieszczeń budynku oraz wyposażenia w celu dostosowania do kryteriów „Seniora”. Całkowity koszt inwestycji oszacowano na około 350 tysięcy złotych. Dofinansowanie, o które gmina zabiega z ministerstwa, to przeszło 270 tys. zł.

Co oferują placówki „Senior+”? Placówki dziennego pobytu „Senior +” zapewniają osobom starszym pomoc w czynnościach dnia codziennego. Chodzi o usługi socjalne (w tym zapewnienie posiłku, usługi opiekuńcze i rehabilitacyjne), edukacyjne (np. warsztaty rękodzielnicze, plastyczne, językowe, komputerowe), a także zajęcia: kulturalno-oświatowe (koncerty, zajęcia teatralne, śpiewu, wycieczki rekreacyjne), aktywności ruchowej (takie jak kursy tańca, nordic walking, pilates), aktywizujące społecznie (np. organizacja Dni Seniora, współpraca z przedszkolami) czy terapii zajęciowej (muzykoterapia, treningi umysłu itp.).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE