Reklama

Są pieniądze na kanalizację i wodociąg. Gdzie?

Opublikowano:
Autor:

Są pieniądze na kanalizację i wodociąg. Gdzie?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jaki jest termin zakończenia prac i gdzie zostaną one zrealizowane?

Sprawa dotyczy budowy kanalizacji sanitarnej i wodociągu w miejscowości Hucisko (etap II). W ramach działania "Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich". 

- Jest to wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii objętych programem rozwoju obszarów wiejskich na lata 2014-2020 - wyjaśniają przedstawiciele magistratu.

W planie jest budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w miejscowości Hucisko. Wartość kosztorysowa inwestycji wynosi 739 394 zł. Kwota dofinansowania to 369 697 zł. Termin zakończenia inwestycji planuje się na 31 grudnia 2021 roku. 

Zarząd Województwa Podkarpackiego 19 maja tego roku podjął uchwałę w sprawie zatwierdzenia zaktualizowanej listy operacji informującej o kolejności przysługiwania pomocy na gospodarkę wodno-ściekową.

- Należy podkreślić, iż tym samym gmina Niwiska wykorzystała całą alokację przeznaczoną na gospodarkę wodno-ściekową w perspektywie finansowej w latach od 2014 do 2020, czyli 2 mln zł - dodają urzędnicy. Alokacja w sensie dosłownym oznacza przeznaczenie bądź przydzielenie określonego zasobu do danego procesu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE