Reklama

Są pieniądze na budowę kortów tenisowych przy ZST

Opublikowano:
Autor:

Są pieniądze na budowę kortów tenisowych przy ZST - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Powiat Kolbuszowski otrzyma dofinansowanie na budowę dwóch nowych kortów tenisowych przy Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej.

Ministerstwo Sportu i Turystyki zatwierdziło listę podmiotów, które otrzymają dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej – edycja 2017”. Wśród nich jest Powiat Kolbuszowski. Samorząd dostanie 331 tys. zł na budowę dwóch kortów tenisowych: jeden z nawierzchnią akrylową, drugi zaś z nawierzchnią z trawy syntetycznej. Drugie tyle Powiat dołoży z własnego budżetu.

Ponadto w ramach zadania planowana jest przy ZST budowa i przebudowa chodnika, budowa wiaty rowerowej wraz z ogrodzeniem i oświetleniem kortów tenisowych. Korty przystosowane będą do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Zespół Szkół Technicznych przy którym powstaną korty tenisowe posiada kompleks boisk sportowych „Orlik”, w skład którego wchodzą boiska: do piłki nożnej, gry w koszykówkę i piłkę siatkową. Szkoła ma do dyspozycji salę gimnastyczną oraz siłownię.

- Dofinansowanie udało się pozyskać dzięki staraniom Posła na Sejm RP Zbigniewa Chmielowca, który wspiera działania naszego samorządu, mające na celu rozbudowę bazy sportowo-rekreacyjnej, nie tylko tej szkolnej – mówi Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś. - Jestem przekonany, że dzięki temu wiele podobnych inwestycji uda się jeszcze zrealizować w Powiecie Kolbuszowskim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE