Reklama

Rząd przedłużył obostrzenia. Lockdown się nie kończy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fb Ministerstwo Zdrowia

Rząd przedłużył obostrzenia. Lockdown się nie kończy - Zdjęcie główne

foto Fb Ministerstwo Zdrowia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rząd zdecydował. Większość obostrzeń sanitarnych zostaje przedłużonych. - W tym tygodniu liczba zakażonych się zwiększa. Mamy apogeum trzeciej fali - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zgodnie z zapowiedziami w środę rząd zdecydował o przedłużeniu lockdownu o kolejny tydzień do 25 kwietnia. Minister zdrowia Adam Niedzielski wskazał, że służba zdrowia jest obecnie w trudnym momencie i jesteśmy świadkami "apogeum trzeciej fali zakażeń". Szpitale są na skraju wydolności, zatem rząd zwraca uwagę na inne kryteria przed decyzją o ewentualnym luzowaniu obostrzeń epidemicznych. Ważna jest teraz liczba zajętych łóżek przez zakażonych COVID-19 - wskaźnik ten wynosi 75 procent.

- Wciąż odnotowujemy dużą liczbę zajętych respiratorów i łóżek w szpitalach, a także zgonów z powodu COVID-19. Ze względu na wydolność służby zdrowia i troskę o życie obywateli, zadecydowaliśmy o przedłużeniu większości obostrzeń do 25 kwietnia. W zakresie hoteli i noclegów dotychczasowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywać do 3 maja włącznie. Od 19 kwietnia otwieramy żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Dozwolony będzie także sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu z pewnymi ograniczeniami

- mówił minister zdrowia podczas dzisiejszej konferencji. 

Przedłużenie zasad bezpieczeństwa przedłużone do 25 kwietnia obejmują:

  • obiekty kultu religijnego - max. 1 os./20 m2
  • placówki handlowe, targ, poczta 1 os./15 m2 w sklepach do 100 m2, 1 os./20 m2 w sklepach powyżej 100 m2
  • zamknięte centra i galerie handlowe (z wyjątkami) i wielkopowierzchniowe sklepy budowlane i meblowe 
  • salony urody - zamknięte zakłady kosmetyczne, fryzjerskie i salony urody
  • edukacja – uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.
  • kultura – wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.
Żłobki i przedszkola wracają do pracy na normalnych zasadach od 19 kwietnia (poniedziałek). Jest także możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Hotele i obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 3 maja włącznie. Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy