Reklama

Rywalizacja, kłamstwa i „męskie decyzje”

Opublikowano:
Autor:

Rywalizacja, kłamstwa i „męskie decyzje” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Trzy godziny trwała debata na temat sytuacji szpitala w Kolbuszowej w perspektywie proponowanych zmian w służbie zdrowia. Samorządowcy i zaproszeni goście w głównej mierze zastanawiali się nad przyszłością oddziału ginekologiczno-położniczo-noworodkowego. I choć pod koniec spotkania padły ostre słowa i stwierdzenia, to nie podjęto żadnej konkretnej decyzji.

Spotkanie, które odbyło się w minioną środę (12 października) w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej, zorganizował poseł Zbigniew Chmielowiec. W dyskusji na temat przyszłości Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej wzięli udział Józef Kardyś, starosta kolbuszowski, Zbigniew Strzelczyk, dyrektor lecznicy, Zarząd Powiatu, radni powiatowi, członkowie Rady Społecznej ZOZ-u, burmistrz Kolbuszowej oraz wójtowie wszystkich gmin (w imieniu Krzysztofa Klechy, wójta Dzikowca, w debacie wzięła udział Genowefa Dębiak, sekretarz gminy). Na spotkanie zaproszeni zostali także samorządowcy szczebla wojewódzkiego, a więc Stanisław Kruczek, wicemarszałek województwa podkarpackiego, odpowiedzialny za służbę zdrowia, Jolanta Tomczyk-Fila, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Robert Bugaj, dyrektor Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie. – Dzisiaj zaczynamy dyskusję na temat przyszłości naszego szpitala. Nawet, jak jej nie zakończymy, jest to dobry początek rozmów. Dlaczego? Po pierwsze szpital to największy pracodawca w powiecie kolbuszowskim. Po drugie jest to temat bardzo drażliwy dla naszego społeczeństwa – tłumaczył zebranym pomysłodawca spotkania.

Więcej w 42 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE