Reklama

Ruszyła przebudowa zabytkowego dworu Błotnickich w Dzikowcu

Opublikowano: wt, 9 sty 2018 05:00
Autor:

Ruszyła przebudowa zabytkowego dworu Błotnickich w Dzikowcu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na razie trwa częściowa rozbiórka dworskiej oficyny. Zakończenie prac przewiduje się na 30 września 2018 roku.

Przetarg na rewaloryzację zabytkowego zespołu parkowo - dworskiego w Dzikowcu został ogłoszony w październiku. Remont wykonuje Firma Budowlana "REMBISZ" z Zielonki. Wartość tej inwestycji to ponad 3,9 mln złotych. Na ten cel gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 2 mln 825 tys. złotych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej nr IV "Ochrona środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. 

Termin realizacji tego zadnia jest przewidziany na 30 września 2018 roku. - 20 listopada podpisaliśmy umowę z firmą wyłonioną w przetargu. Jak państwo zauważyli, widać już postęp robót, gdyż wykonawca szybko przystąpił do pracy. W tej chwili prowadzone są remonty związane z rozbiórkami, wyburzeniami i przystąpieniem do robót związanych z podniesieniem części budynku oficyny. Jest tam ściągnięty dach, są robione podbicia fundamentów, podwyższenie i przygotowanie do robót na dachu - poinformował na ostatniej sesji (21 grudnia) Józef Tęcza, zastępca wójta gminy w Dzikowcu. - Może się uda, że w tym roku więźba dachowa powstanie na budynku. Trudne to będzie, ale wykonawca postawił sobie taki cel. Jeśli warunki pogodowe pomogą, będziemy to realizować - dodał Józef Tęcza.

Więcej w 1 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.