Reklama

Ruszyła budowa placu fontannowego i miasteczka ruchu

Opublikowano:
Autor:

Ruszyła budowa placu fontannowego i miasteczka ruchu  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rozpoczęły się prace przy budowie i zagospodarowaniu publicznego terenu zieleni i rekreacji przy ul. Jagiellońskiej w Majdanie Królewskim.

Wójt gminy Majdan Królewski podpisał już umowę na realizację tego zadania. Przypomnijmy, że w drodze przetargu na wykonawcę inwestycji wyłoniona została firma "Arko" z Dzikowca.

Zakres pierwszej części robót obejmuje budowę małego miasteczka ruchu, które pomoże dzieciom w zdobywaniu praktycznej wiedzy w zakresie karty rowerowej.  Wykonany zostanie również plac zabaw "zwierzaki", na którym zamontowane zostaną urządzenia dla najmłodszych w formie figur w kształcie zwierząt. Utworzony zostanie także plac fontannowy. Zamontowany zostanie również kontener sanitarny oraz instalacje elektryczne paneli fotowoltaicznych.

Druga część zadania przewiduje budowę: wiaty, zjazdu, drogi wewnętrznej  i chodników. W ramach prac wykonane zostaną roboty budowlane małej architektury placu fontannowego. Przyłączona zostanie woda i kanalizacja. Zamontowane zostanie również oświetlenie terenu.

Wartość całkowita projektu wynosi 882 tys. 771 zł, w tym unijne dofinansowanie -  251 402 zł. Termin wykonania ustalono na 15 września tego roku.

Dzięki inwestycji dzieci i młodzież będą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Jak informują majdańscy urzędnicy, obiekt będzie ogólnodostępny i udostępniony nieodpłatnie dla wszystkich mieszkańców.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE