Reklama

Ruszyła budowa parkingu wielopoziomowego? Wyjaśniamy co dzieje się na działce obok ronda w Kolbuszowej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: K. Ząbczyk

Ruszyła budowa parkingu wielopoziomowego? Wyjaśniamy co dzieje się na działce obok ronda w Kolbuszowej - Zdjęcie główne

Mieszkańcy są zainteresowani, jakie prace wykonywane są na gminnej działce przy ul. Rzeszowskiej w rejonie ronda. | foto K. Ząbczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Docierają do nas pytania, jakie prace prowadzone są między stacją paliw przy ul. Rzeszowskiej a mostem na rzece Nil w Kolbuszowej.

Mieszkańcy miasta są ciekawi, co dzieje się na działce sąsiadującej z rondem imienia Józefa Karola Lubomirskiego. Czy ruszyły prace związane z budową parkingu wielopoziomowego?

- Kontynuujemy prace związane z przebudową kanalizacji w rejonie ul. Rzeszowskiej Kolejowej, Towarowej i Wiktora. Ulica Handlowa została wykonana w poprzednim roku. To jest element tych prac

- wyjaśnił Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. 

Układany jest główny kolektor kanalizacji deszczowej fi 800 z ujściem do Nilu. Będzie jeszcze ułożony kolektor kanalizacji sanitarnej. Włodarz nadmienił, że przejście pod drogą krajową w rejonie ronda jest bardzo dobre, więc nie wymaga interwencji. 

Dalej za rondem na ul. Kolejowej jest w bardzo dobrym stanie komora, od której dalej w kierunku ulicy Ruczki będzie wymieniany kolektor kanalizacji deszczowej na większą średnicę fi 700. Tam będzie układana kanalizacja sanitarna. Prace, które są zaplanowane do końca sierpnia, o wartości 8,5 mln zł, w tym rejonie miasta są kontynuowane. Aktualnie widzimy te prace na wspomnianej działce należącej do gminy, na której docelowo ma powstać wielopoziomowy parking. 

Jednocześnie realizowane są prace w innej części miasta, które rozpoczęły się 10 stycznia. Potrwają one do sierpnia. Mowa o ul. Piłsudskiego, Słonecznej, Wolskiej i Piaskowej. Aktualnie prace są prowadzone przy ul. Piłsudskiego i na ul. Słonecznej wzdłuż stadionu. Przy Piłsudskiego w rejonie budynku dawnej weterynarii znajduje się stara kanalizacja. 

- Więc trzeba te prace robić w taki sposób, żeby stara kanalizacja mogła jeszcze funkcjonować - tłumaczył burmistrz. - W momencie kiedy będziemy mieli przejście pod drogą ul. Piłsudskiego i włączenie do istniejącej kanalizacji sanitarnej na osiedlu Budowlanych, to będziemy przepinać budynek czterorodzinny i budynki służące działalności gospodarczej już do nowej kanalizacji - dodał włodarz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy