Reklama

Rusza kąpielisko w Wilczej Woli. Kiedy? Będą też ratownicy

Opublikowano: wt, 30 cze 2020 09:05
Autor:

Rusza kąpielisko w Wilczej Woli. Kiedy? Będą też ratownicy  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kąpielisko przy zalewie Maziarnia zostanie otwarta mimo sytuacji związanej z koronawirusem. Spędzać tam wolny czas będzie można od 4 lipca do 30 sierpnia.

Z powodu prowadzonych prac budowlanych w tym roku Jezioro Tarnobrzeskie jest wyłączone z użytkowania. Jednak kąpielisko w Wilczej Woli szykuje się na odwiedziny turystów. Łącznie, tego lata będziemy mogli spędzić 18 dni, wypoczywając nad zalewem.

Bezpieczeństwo

Nie będzie ograniczeń co do liczby osób na terenie kąpieliska. Jak w ubiegłym roku, teren ma nadzorować dwóch ratowników. Zlecone zostało już badanie wody, którym zajmie się Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kolbuszowej. Jak ustaliliśmy, próbki do analizy zostały pobrane 23 czerwca.

Na kąpielisku można spodziewać się wizyty policjantów. - Planowane są działania o charakterze prewencyjnym, m.in. uświadamianie o zagrożeniach - mówi Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej. 

Jednak również podkreśla, że termin tego wydarzenia nie jest dokładnie określony. Wszytko zależy od pogody. Zorganizowanie działań przypada wstępnie na lipiec. Będziemy o sytuacji informować.

Ubiegły sezon

Rok temu, z powodu problemów ze znalezieniem ratowników, kąpielisko w Wilczej Woli ostało otwarte z opóźnieniem. Dodatkowo teren wypoczynkowy patrolowali policjanci. Sezon pomimo chwilowych problemów kadrowych przebiegł dobrze - bez wypadków i sytuacji zagrażających zdrowiu lub życiu.

Jezioro Tarnobrzeskie zamknięte

W tym roku nie będzie można skorzystać popularnego wśród mieszkańców naszego powiatu kąpieliska w Tarnobrzegu. Prowadzone są tam prace: przebudowa dróg ciągnących się wzdłuż plaż - ul. Żeglarskiej (od głównego wjazdu nad jezioro w lewo, w kierunku Mariny, do ul. Siarkowej) oraz ul. Plażowej (od wjazdu w prawo, do wylotu na Wisłostradę). W tej sytuacji zapadła decyzja o zamknięciu kąpieliska na tego lata, z uwagi na bezpieczeństwo. Zalew Wilcza Wola będzie stanowił alternatywę dla wczasowiczów. Jak przebiegnie tegoroczny sezon i czy kąpielisko Maziarnia skorzysta na obecnej sytuacji? Do tematu wrócimy.

- GDZIE? -

Kąpielisko będzie znajdować się w południowej części zbiornika Maziarnia. Otoczone jest lasem. Do tego miejsca wypoczynkowego dotrzeć można jedynie pieszo przez zaporę, a następnie ścieżkę leśną. Wczasowicze mają do wykorzystania miejsca na ognisko, ławki, altanki oraz boisko do gry w piłkę plażową.

Tego sezonu kąpielisko w Wilczej Woli będzie otwarte w dniach:

  • 4 - 5 lipca
  • 11 - 12 lipca
  • 18 - 19 lipca
  • 25 - 26 lipca
  • 1 - 2 sierpnia
  • 8 - 9 sierpnia
  • 15 - 16 sierpnia
  • 22 - 23 sierpnia
  • 29 - 30 sierpnia

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.