Reklama

Rusza budowa przystanku kolejowego w Kolbuszowej Górnej za ćwierć miliona złotych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Rusza budowa przystanku kolejowego w Kolbuszowej Górnej za ćwierć miliona złotych - Zdjęcie główne

Przystanek z peronem wybudowany zostanie w przysiółku Wojków. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Niedługo rozpoczną się prace przy budowie przystanku kolejowego w Kolbuszowej Górnej. Gmina Kolbuszowa znalazła już wykonawcę.

Celem przebudowy jest poprawa komfortu mieszkańców dojeżdżających z oddalonych miejsc do pracy transportem kolejowym.

- Budowa przystanku wymaga przeprowadzenia prac polegających na budowie parkingu wraz z jezdnią manewrową, zjazdem publicznym do drogi powiatowej relacji Kolbuszowa Górna- Kłapówka oraz chodnikiem jako dojściem do projektowanego przystanku kolejowego

- wyjaśniają urzędnicy z kolbuszowskiego magistratu.

Na powyższy zakres prac 25 października urząd miasta podpisał umowę z wykonawcą zadania. Został nim Rejonowy Związek Spółek Wodnych z Kolbuszowej.

Prace w Kolbuszowej Górnej będą prowadzone na terenie obok budynku hydroforni, który zostanie odpowiednio wygrodzony. Zakres robót obejmuje m.in.: odkrzaczenie terenu z karczowaniem drzew i krzewów, ponowne nasadzenia oraz odwodnienie terenu.


Kolorem żółtym oznaczone jest miejsce, w którym powstaną miejsca postojowe. Po tej samej stronie torowiska wybudowany zostanie przystanek kolejowy i peron.
Fot. Google Maps

Wykonanych zostanie 18 miejsc postojowych o nawierzchni utwardzonej płytami ażurowymi i dwa miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych o nawierzchni z kostki betonowej. Ponadto przebudowany zostanie zjazd publiczny do drogi powiatowej i wykonana jezdnia manewrowa o nawierzchni z kostki betonowej, a także wybudowany chodnik do projektowanego przystanku kolejowego. Zamontowana zostanie również wiata i stojak na rowery.

Wartość inwestycji wynosi ponad 276 tys. zł. Zakończenie robót zaplanowane jest na koniec kwietnia 2022 roku. Zadanie dofinansowane jest w ramach projektu PKA.

- Infrastruktura w pasie kolejowym, tj. peron o długości 100 m, wiata przystankowa i fragment dojścia do peronu wykonane zostaną jako odrębne zadanie

- wyjaśniają pracownicy magistratu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy