Reklama

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego online

Opublikowano: pon, 31 sie 2020 10:24
Autor:

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego online - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wielkimi krokami zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021. Wyjątkowy charakter będzie miała ta uroczystość w Siedlance. Placówce nadano imię błogosławionej Karoliny Kózkówny, ufundowano sztandar i odtworzono krótką historię szkoły poprzez wydanie monografii.

- Ze względu na pandemię uroczystości odbędą się w ograniczonym gronie społeczności szkolnej 1 września - czytamy w informacji zamieszczonej na stronie internetowej urzędu

Inaczej niż zwykle 

Inauguracja rozpocznie się mszą św. w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego w Kosowach o godz. 10. Uroczystości kontynuowane będą w obiekcie szkoły od godz. 11.30.

- Z tych wydarzeń prowadzona będzie transmisja na żywo online, link do transmisji zostanie udostępniony poprzez stronę internetową szkoły www.spsiedlanka.szkolnastrona.pl - wyjaśniają przedstawiciele placówki.

Nie zapomnieli 

Dzięki staraniom społeczności szkolnej i władz samorządowych został odnowiony na cmentarzu w Trzęsówce nagrobek Władysława Hałdzińskiego, który był kierownikiem szkoły w Siedlance w latach  1909 – 1923.

- Pielęgnowanie pamięci o osobach związanych z lokalną historią jest bezwzględnym obowiązkiem, uczy szacunku i uznania dla działań wielu pokoleń, których zaangażowanie miało wpływ na rozwój edukacji w miejscowości Siedlanka - czytamy w informacji na stronie gminy. Inicjatywa nadania imienia i sztandaru szkole miała na celu nie tylko wybór autorytetu, który będzie stanowił wzór dla  młodzieży, ale także przypomni historię placówki i osób, które ją tworzyły. Odnowienie miejsca pochówku dawnego kierownika szkoły ma szczególne znaczenie, bo jak powiedział kardynał Stefan Wyszyński, "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie."

Razem 

Do wspomnianej inicjatywy włączyli się mieszkańcy gminy Niwiska. Właściciel zakładu obróbki przekazał kamień na nagrobek.

Mieszkańcy sołectwa Siedlanka na czele z gospodarzem miejscowości, Małgorzatą Rutkowską, wspomogli finansowo wykonanie renowacji grobu, ufundowanie sztandaru i inne prace związane z wielkim wydarzeniem w historii placówki szkolnej. Bożena Bajor-Kwaśnik, dyrektor szkoły w Siedlance, razem z gronem pedagogicznym, jako zespołem redakcyjnym, włożyła wiele pracy przy tworzeniu tekstu książki "Historia szkoły w Siedlance w latach 1889 – 2020".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    Jozek

    To dobrze że Pani dyrektor jest tak energiczna