Reklama

Rozbudowa dworu Błotnickich w Dzikowcu w zasięgu ręki. Gmina stara się o pieniądze z Polskiego Ładu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 5 kwi 2022 08:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Dzikowiec złożyła pięć wniosków w ramach drugiej edycji rządowego programu Polski Ład. Wartość wszystkich inwestycji opiewa na kwotę 13 milionów złotych. Jeden z nich dotyczy rozbudowy kompleksu dworskiego Błotnickich w Dzikowcu. Sprawdzamy, na co samorząd planuje przeznaczyć pieniądze.

Jeden z pięciu wniosków, jakie złożyła gmina w ramach Polskie Ładu, dotyczy odnowienia zespołu parkowo-dworskiego w Dzikowcu. Chodzi o dwór pochodzący z 1833 roku, wybudowany z inicjatywy Józefa Błotnickiego. Inwestycja ma pochłonąć 2 mln 335 tys. złotych.

Przedsięwzięcie ma stanowić kontynuację zaczętych wcześniej prac, które mają przywrócić dawny blask dworu Błotnickich. Za powyższą kwotę ma powstać ogrodzenie, oświetlenie oraz chodnik w części parkowej. Planowana jest także budowa muszli koncertowej oraz modernizacja budynku oranżerii.

Za główny cel projektu gmina wyznaczyła zwiększenie atrakcyjności regionu. Inwestycja ma być pokłosiem utworzenia nowych wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych w gminie Dzikowiec. Za przykład podano festiwale, przeglądy, konkursy kierowane nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dla dorosłych i osób starszych.

Dzikowiecki urząd zadeklarował ze swojej strony 235 tys. wkładu własnego. Pozostałą kwotę ma pokryć dofinansowanie z programu.

Czy dworskie marzenie gminy Dzikowiec się ziści? To wszystko zależy od tego, czy wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie. Do tematu będziemy wracać.

Dworek Błotnickich został kilka lat temu wyremontowany. Jego odrestaurowanie kosztowało prawie 4 miliony złotych. Zobaczcie galerię zdjęć, jak wyglądał budynek przed remontem, a jak prezentuje się teraz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy