Reklama

Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego znęcał się nad swoim ojcem. Teraz grozi mu 5 lat pozbawienia wolności

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay.com

Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego znęcał się nad swoim ojcem. Teraz grozi mu 5 lat pozbawienia wolności  - Zdjęcie główne

Mężczyzna od dłuższego czasu stosował przemoc wobec swojego ojca. | foto Pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Starszy mężczyzna poprosił o pomoc kolbuszowskich policjantów. Jego syn od dłuższego czasu stosował przemoc wobec niego. Teraz grozi mu pięć lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu kolbuszowscy policjanci zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał dopuszczać się mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Mężczyzna miał stosować przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojego ojca. Aby skutecznie przeciwstawić się agresji mężczyzny wobec ofiary przemocy, policjanci  skorzystali z ustawy antyprzemocowej. Zebrane w tej sprawie informacje jednoznacznie wskazywały na konieczność odizolowania 53-latka od ojca. Funkcjonariusze wydali mężczyźnie nakaz opuszczenia lokalu i zakaz zbliżania się do niego i jego bezpośredniego otoczenia.

 

- Niestety mężczyzna nie zastosował się do wydanego nakazu. Kilka dni temu ojciec mężczyzny po raz kolejny poprosił o interwencję policji. Jak się okazało, syn pomimo obowiązującego zakazu wszedł do domu i po raz kolejny wywołał awanturę. W trakcie interwencji policjanci uznali, że są powody do zatrzymania 53-latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzone w sprawie materiały dotyczące znęcania mężczyzny nad ojcem trafiły z wnioskiem o areszt do sądu, który w piątek wydał decyzję o trzymiesięcznym aresztowaniu

- informuje Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik prasowy KPP w Kolbuszowej. 

W związku z niestosowaniem się przez 53-latka do wydanego przez policję nakazu opuszczenia mieszkania i zakazu zbliżania się do domu prowadzone są czynności wyjaśniające. Niezależnie od tego prowadzona jest również sprawa karna dotycząca m.in. znęcania mężczyzny nad swoim ojcem. Za znęcanie się psychiczne i fizyczne grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z ustawą antyprzemocową, obowiązującą od 30 listopada 2020 r., sprawca przemocy, który stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników, po wydaniu nakazu  przez policjantów, musi bezzwłocznie opuścić mieszkanie oraz otrzymuje zakaz zbliżania się do niego. Nakaz może obowiązywać przez 14 dni, jednak na wniosek osoby dotkniętej przemocą sąd może przedłużyć ten okres. Niestosowanie się do nakazu stanowi wykroczenie zagrożone karą aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

- To już 3 nakaz wydany w bieżącym roku przez kolbuszowskich policjantów. W 2021 r. funkcjonariusze wydali 7 podobnych nakazów - dodała oficer prasowy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy