Reklama

Rowerzyści chcą stworzenia przejazdu łączącego ścieżkę rowerową z ul. Parkowej do ul. Placu Wolności w Kolbuszowej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KPP Kolbuszowa

Rowerzyści chcą stworzenia przejazdu łączącego ścieżkę rowerową z ul. Parkowej do ul. Placu Wolności w Kolbuszowej - Zdjęcie główne

O bezpieczeństwie kolbuszowskich rowerzystów rozmawiali wczoraj policjanci i zaproszeni goście, w ramach debaty społecznej pn. „Poprawa bezpieczeństwa rowerzystów w Kolbuszowej". | foto KPP Kolbuszowa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wczoraj (28 października) odbyła się debata kolbuszowskich policjantów i rowerzystów. Spotkanie odbyło się w budynku Oddziału Edukacji Regionalnej i Kulturalnej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej. Jakie wyciągnięto wnioski?

Wczoraj (27 października) odbyło się spotkaniu przedstawiciele policji i samorządu z rowerzystami poruszającymi się po Kolbuszowej. 

Uczestnicy spotkania odnosili się do istniejącej na terenie miasta i w jego bezpośredniej okolicy infrastruktury drogowej przeznaczonej dla rowerzystów. Mówiono o problemach na jakie napotykają rowerzyści w Kolbuszowej oraz o szczególnie niebezpiecznych dla nich miejscach.

- Zwracano uwagę na konieczność tworzenia spójnego systemu tras rowerowych pozwalających, zwłaszcza starszym mieszkańcom, na przemieszczanie się z np. z osiedla  do przychodni, czy urzędów. Nie zabrakło również krytycznych uwag pod adresem samych rowerzystów, związanych z popełnianymi przez nich wykroczeniami, w tym przejeżdżaniem przez przejścia dla pieszych

- informuje Jolanta Skubisz-Tęcza, prowadząca wczorajsze spotkanie. 

 

W trakcie spotkania omawiano możliwości poprawy infrastruktury oraz alternatywne rozwiązania, które mogłyby wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów w Kolbuszowej. Jednym z omawianych pomysłów była możliwość umiejscowienia na jezdni na określonych ulicach znaku P-27 tzw. „sierżanta rowerowego” mającego wskazywać kierunek i tor ruchu rowerów.

Padły również wnioski o stworzenie przejazdu rowerowego łączącego ścieżkę rowerową z ulicy Parkowej do ul. Plac Wolności. Omawiano także sytuację rowerzystów poruszających się wzdłuż drogi krajowej nr 9, zwracając uwagę na duże natężenie ruchu i zagrożenia z tym związane. W tej kwestii podjęto decyzję o skierowaniu oficjalnego pisma do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie.

 

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele urzędu gminy w Kolbuszowej Marek Gil, zastępca burmistrza Kolbuszowej, Dorota Borkowska-Lehman, kierownik referatu Gospodarki Komunalnej, Dróg i Transportu z Urzędu Gminy w Kolbuszowej, Sylwester Chanowski, naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Ruchem z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie wraz z Ryszardem Gunią, kierownikiem służby Liniowej Rejonu w Rzeszowie, przedstawicielami straży miejskiej oraz kilkoro mieszkańców Kolbuszowej.

Udział w dyskusji wziął również Paweł Michno, dyrektor kolbuszowskiej biblioteki oraz Andrzej Andryś, dyrektor pionu usług komunalnych z Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Kolbuszowską policję reprezentował nadkom. Robert Kobylski, pełniący obowiązki zastępcy komendanta Powiatowego Policji w Kolbuszowej, st. asp. Łukasz  Bajek, kierownik referatu ruchu drogowego oraz kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy kolbuszowskiej jednostki.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy