Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność” ogłosił, że 9 lutego rozpocznie się strajk generalny na terenie całego kraju. Utrudnienia będą m.in. na drogach powiatu ropczycko-sędziszowskiego, chociażby w oddalonym o 20 km od Kolbuszowej Sędziszowie Małopolskim. Lokalni rolnicy zbiorą się na parkingu przy stacji paliw Orlen na ul. Stanisława Węglowskiego 6, punktualnie o godz. 10 rano. Podkarpacka policja zaapelowała do kierowców.
Tak wygląda plakat informujący o proteście:
- W godzinach od 10 do 15 odbędzie się planowany protest, który może wpłynąć na utrudnienia w ruchu. Mieszkańcy Podkarpacia oraz kierowcy podróżujący drogami naszego województwa mogą spodziewać się w tym dniu utrudnień. W związku z tym apelujemy do wszystkich o wyrozumiałość oraz cierpliwość
- informują funkcjonariusze i dodają:
- Jeżeli konieczne będzie przemieszczanie się, prosimy o wcześniejsze zaplanowanie trasy i skorzystanie z dostępnych objazdów. Zachęcamy do monitorowania komunikatów policyjnych oraz lokalnych mediów, aby być na bieżąco z sytuacją na drogach.
Utrudnienia na drogach będą występować w powiatach: leżajskim, przeworskim, przemyskim, jasielskim, krośnieńskim, lubaczowskim, ropczycko-sędziszowskim i jarosławskim. Służby na ten moment nie przewidują strajku na ulicach powiatu kolbuszowskiego. Być może właśnie do Sędziszowa Młp. udadzą się nasi rolnicy.
Rolnicy dodają, że polski rząd, musi mieć jasny plan dla produkcji rolnej, opłacalności produkcji, odbudowy polskiego przetwórstwa i polskiego handlu. – O to będziemy walczyć aż do skutku. Polskie, rodzinne gospodarstwa rolne są podstawą bezpieczeństwa żywnościowego kraju – zapowiadają.
ZOBACZ TAKŻE:
Polska to kolejny kraj, w którym rolnicy się zbuntowali. Przeciwko czemu? Przeciwko przepisom, które wprowadza Unia Europejska. Chodzi o tak zwany Zielony Ład, który jest zbiorem inicjatyw, w których nadrzędnym celem jest osiągnięcie neutralności dla klimatu w Europie do 2050. Chodzi o wprowadzenie nowych przepisów dotyczących gospodarki o obiegu zamkniętym, renowacji budynków, różnorodności biologicznej, rolnictwa i innowacji.
W związku z "Zielonym Ładem" rolnicy mają być m.in. zachęcani do adaptacji metod uprawy przyjaznych dla środowiska, minimalizujących emisję gazów cieplarnianych, a także wprowadzenie nowoczesnych technologii w rolnictwie, które pomogą w efektywniejszym gospodarowaniu zasobami naturalnymi. O szczegółach przeczytasz w artykule: Rolnicy zablokują drogi w całym kraju. Dlaczego? Wyjaśniamy punkt po punkcie
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.